به گزارش طنین پاسارگاد به نقل از رویترز از قاهره، خبرگزاری «اعماق» وابسته به داعش با اشاره به (به اصطلاح) ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا که مدعی جنگ علیه داعش در خاورمیانه است اعلام کرد: « حمله لاس وگاس توسط یکی از سربازان داعش و در پاسخ به درخواست ها برای هدف قرار دادن کشورهای ائتلاف انجام شد. »
اعماق همچنین اعلام کرد: عامل تیراندازی لاس وگاس چند ماه قبل به عضویت داعش درآمده بود.
پلیس فدرال آمریکا ( اف بی آی ) اعلام کرد تاکنون ارتباطی بین تیراندازی در لاس وگاس و یک سازمان تروریستی یافت نشده است. 
پلیس لاس وگاس آمریکا از افزایش شمار تلفات تیراندازی به طرف کنسرت موسیقی در این شهر به 60 کشته و 515 زخمی خبر داد.
استفان پادوک (Stephen Paddock) شصت و چهار ساله عامل تیراندازی در طبقه 32 هتل روبروی محل برگزاری کنسرت به سوی مردم تیراندازی کرد.
شبکه ای بی سی به نقل از منابع نزدیک به کارآگاهان پرونده تیراندازی لاس وگاس اعلام کرد در اتاق محل استقرار استفان پادوک مهاجم این حادثه 19 قبضه سلاح از انواع مختلف پیدا شده است.
پلیس لاس وگاس اعلام کرد بررسی های صورت گرفته نشان می دهد فرد مهاجم اسلحه مورد استفاده در  حادثه لاس وگاس را بصورت قانونی خریده است. این در حالی است که تصاویر مربوط به این تیراندازی نشان می دهد اسلحه فرد مهاجم از نوع خودکار بوده است.
پلیس لاس و گاس اعلام کرد یافته های ما نشان می دهد فرد مهاجم با استفاده از ابزاری مانند چکش شیشه های هتل محل وقوع حادثه را شکسته است.
فرماندار نوادای آمریکا در واکنش به تیراندازی مرگبار در لاس وگاس گفت: ما عصبانی، عزادار و سردرگم هستیم، مردم دارند آسیب می بینند.