به گزارش طنین پاسارگاد به نقل از ارسن نیوز، متخلفی که اخیرا در منطقه ممنوعه کوه سیاه شهرستان ارسنجان اقدام به شکار یک قلاده پلنگ نموده و لاشه آن را به آتش کشیده بود به 3 سال حبس محکوم شد.

حسن ابراهیمی رییس اداره حفاظت محیط زیست ارسنجان در این خصوص به ارسن نیوز گفت: پس از پی گیری های مستمر این اداره قاضی دادگاه کیفری دوشهر ارسنجان این متخلف را به ۳سال حبس تعزیری، ۲ سال محرومیت از حمل سلاح و دو سال محرومیت از حضور در مناطق حفاظت شده استان فارس محکوم کرد.

ابراهیمی افزود: علاوه بر این، پس از قطعی شدن این حکم در مراحل بعدی، این مجرم علاوه بر تحمل مجازات تعیین شده، باید تا مبلغ 80 میلیون تومان را نیز به عنوان خسارت وارده به محیط زیست پرداخت نماید.

تیر ماه امسال بود که لاشه سوخته ی یک قلاده پلنگ در منطقه کوه سیاه ارسنجان کشف شد که پس از تحقیقات مشخص شد، این حیوان توسط یکی از گله داران روستاهای اطراف در اردی بهشت ماه شکار و لاشه ی آن به آتش کشیده شده.

 گونه نادر پلنگ ایرانی یکی از زیر گونه های پلنگ دنیاست که از نظر جثه بزرگترین آنها به شمار می‌رود ودرلیست سرخ اتحادیه جهانی حفاظت و جز جانوران در معرض خطر انقراض قرار دارد.