به گزارش طنین پاسارگاد، فرماندار پاسارگاد چند روز پیش در جلسه شورای اداری شهرستان پاسارگاد از سفر قریب الوقوع آقای تبادار استاندار فارس به شهرستان پاسارگاد خبر داد، سفری که گفته می شود صبح پنج شنبه همین هفته، بیست و پنجم آبان ماه انجام خواهد گرفت.

اینکه آقای استاندار، شهرستان سی و دو هزار نفری پاسارگاد که از حیث جمعیت کوچکترین شهرستان استان فارس است را برای اولین سفرهای شهرستانی خود انتخاب کرده است گویای این است که این شهرستان کوچک اما با پتانسیل های بالقوه زیاد از نگاه وی یکی از شهرستان های مهم و تاثیر گذار استان فارس به حساب می آید، البته نه از نگاه آقای استاندار بلکه از نگاه مسولان بلند پایه کشور هم این شهرستان حساس و تاثیر گذار است.

اما اینکه این سفر چه دستاوردی برای مردم شهرستان پاسارگاد خواهد داشت بسیار مهم و مورد تاکید شهروندان است.

آقای استاندار، جوانان تحصیلکرده این شهرستان با بیکاری دست و پنجه نرم می کنند، بیکاری که آمارش بسیار بالاست  و نتایجش را باید از آمار بالای طلاق و تجرد جوانان در سن بالا به خوبی فهمید که همین تجرد آسیب های روانی دارد که خودتان بهتر از همه می دانید، به گفته کارشناسان ریشه تجرد در این شهرستان فقط بیکاری است!

آقای استاندار، پاسارگاد، شهرستانی است که  سالهاست به عنوان شهرستان پایلوت در بخش کشاورزی در سطح کشور انتخاب شده است، اما کشاورزی آن رو به تعطیلی است.

آقای تبادار، شهرستانی که با همه داشتن این پتانسیل ها،نبود صنعت در کنار بخش کشاورزی شرایطی را فراهم کرده است که کشاورزان آن دست از کار بکشند و فرار از این شهرستان را به قرار ترجیح بدهند.

آقای  استاندار، شهرستان پاسارگاد با قرار داشتن مجموعه جهانی پاسارگاد در راس شهرهای گردشگر پذیر در سطح جهان وکشور قرار دارد،اینجا پاسارگاد با سرمایه های ملی و بین المللی اما با مردمانی گرسنه وبیکار!

 آقای تبادار، شاید باورتان نشود که این شهرستان با نرخ بیکاری بالا و نداشتن صنعت و از طرفی خشکسالی های اخیر ومهاجرت های فراوان و سفره خالی در کمال تعجب همگان جزء شهرستان برخوردار محسوب شده است،اینکه چرا شهرستان پاسارگاد برخوردار محسوب شده را باید از مسولان سابق استانی وکشور سوال کرد.

آقای تبادار، پاسارگاد برخوردار محسوب می شود! برخوردار بودن یعنی محروم از سهم دو درصد نفت وگاز،یعنی محروم بودن از حمایت سرمایه گذار و یعنی مرگ تدریجی یک شهرستان ومردمانش. لطفا با همکاری نماینده مردم پاسارگاد در مجلس، این عنوان قشنگ زشت را از پاسارگاد سلب کنید!

استاندار محترم باید بدانید که پاسارگاد فقط نام بزرگی دارد، با توجه به اینکه روزانه میزبان تعداد بسیار زیادی گردشگر از داخل وخارج ازکشور است ولی سود این همه حضور گردشگر برای شهرستان پاسارگاد چیست؟

آقای استاندار، چرا فکری به حال این شهرستان توریستی نمی شود؟در آمد حاصل از این همه توریست به ویژه درایام نوروز و تعطیلات چرا خرج  عمران و آبادی همین شهرستان نمی شود؟مردمان کنار همین مجموعه جهانی هر روز فقیر تر از روز دیگر می شوند در حالی که روزانه به تعداد گردشگران این آثار تاریخی وجهانی افزوده می شود.

آقای استاندار، نیمی از ادارات دولتی شهرستان پاسارگاد مستاجر هستند که این نه برای مردم  و نه برای دولت، زیبنده نیست.

راستی آقای استاندار فرمانداری پاسارگاد هم ساختمان ندارد، ساختمانی که در آن مشغول فعالیت هستند چهل سال از عمرش می گذرد، لطفا به فکر سلامت کارکنان این اداره باشید، زمستان در راه است و جانشان در خطر است!

آقای تبادار، شهرستان پاسارگاد و مرکز آن شهر سعادت شهر بنا بر آمار غیر رسمی بیش از چهار هزار نفر تبعه افغانی در آن زندگی می کند که طبق این

آمار یک چهارم جمعیت شهر را این برادران دینی ما تشکیل می دهند، زندگی حق آن هاست اما این آمار برای شهرستان پاسارگاد و شهر سعادت شهر، هم زیاد هست و هم خطرناک، لطفا فکری هم به حال این وضعیت بکنید.

اما نکته ای که بهتر است آقای تبادار استاندار محترم فارس بدانند این است که سرنوشت این شهرستان قبل از هر چیز همواره  تحت تاثیر بازی های سیاسی  بوده است، به طوری که مردم عام این شهرستان از این سیاسی بازی ها خسته و متنفر شده اند و بسیار صدمه دیده اند و می بینند و خواهند دید! ای کاش  به جای پرداختن به  این جنگولک  بازی های سیاسی به  این مشکلاتی که در بالا گفته شد رسیدگی می شد قطعا ما هم این همه مشکلات که البته گوشه ای از آنهاست را برای شما ذکر نمی کردیم.

آقای استاندار، پس لطفا سیاسی بازی و سیاست زدگی را از این شهرستان فرهنگی و تاریخی ریشه کن کنید تا مشکلاتی که در  بالا گفته شد انشالله با تلاش شما و همکاران محترمتان یکی یکی حل شود.

آقای استاندار، دردها زیاداست و به همین چند خط بسنده می شود. آقای تبادار لطفا پاسارگاد را دریاب!