به گزارش طنین پاسارگاد، ظهرامروز، در جلسه شورای اداری شهرستان پاسارگاد روسای قدیم و جدید اداره ورزش وجوانان شهرستان پاسارگاد در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان با حضور آقای حیدر علی کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس تودیع و معارفه شدند.

 در این مراسم از سالها زحمت اسماعیل حاجی پور تجلیل و مهدی جعفری از جوانان بومی شهرستان پاسارگاد به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان پاسارگاد معارفه شد.

حیدرعلی کامیاب در درمراسم تکریم ومعارفه روسای قدیم و جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان پاسارگاد سخن می گفت مسائل اجتماعی را یکی از دغدغه های اصلی جامعه دانست و افزود: اینکه گمان کنیم کسی با استفاده از سخت افزارهای جنگی به فرهنگ،اندیشه وباورهای نسل جوان بیاید باورغلطی است.

وی تغییرالگوی رفتاری از سخت افزار به نرم افزار را نقشه راه برای هدف قراردادن جوانان و استحاله فرهنگی دانست و گفت: امروز نوع مراقبت از نوجوان و جوان در مقابله با شبیخون فرهنگی تغییر کرده است.

کامیاب به روز بودن وبرنامه ریزی هدفمند در حوزه جوانان را نسخه پیشگیری ازبروزآسیب های اجتماعی دانست و گفت: دولت با درک صحیح از اهمیت این موضوع اعتبارات خوبی را برای مقابله با این دسته از آسیب ها پیش بینی کرده است.

مدیرکل ورزش وجوانان فارس با انتقاد از نبود نگاه کلان اجتماعی در سالهای گذشته در استان فارس گفت: دولت یازدهم و دوازدهم دراین بخش و بافراهم سازی زیرساخت های لازم برنامه ریزی های کلانی را جهت سوق دهی جوانان به سمت ارزش ها و باورهای عرف و رایج در جامعه انجام داده است.

کامیاب با بیان اینکه مسائل و مشکلات فرهنگی با توزیع شیرینی و چاپ بنر حل نخواهد شد افزود:حل مسائل فرهنگی نیازمند تدوین برنامه کلان در این حوزه با استفاده از دانش و تجربه کارشناسان آن دارد.

کامیاب اعتبار تخصیص یافته در حوزه آسیب های اجتماعی را برای استان فارس 9 میلیاردو800 میلیون تومان عنوان کرد با درخواست از فرماندارشهرستان پاسارگادبرای برگزاری جلسات ستادساماندهی جوانان گفت:باید به این باوربرسیم که جنس دغدغه جوانان امروزبا جوانان یکی دو دهه گذشته متفاوت است.

وی اختصاص بودجه به پروژه درحال ساخت در همت آباد وساخت5 زمین چمن مصنوعی را ازجمله اقدامات انجام شده در حوزه عمرانی درشهرستان پاسارگاد عنوان کرد و تقدیر از نگاه ویژه فرمانداراین شهرستان به حوزه ورزش گفت:برای تجهیز هیات های ورزشی پاسارگاد نیز 100 میلیون تومان اعتباردرنظرگرفته شده است.

گفتنی است درمراسم ضمن تقدیر از زحمات چندین ساله محمد اسماعیل حاجی پور،مهدی جعفری به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان پاسارگاد معرفی شد.