به گزارش طنین پاسارگاد به نقل از مرودشت نا، معاون قضایی دادگستری استان فارس و رئیس شوراهای حل اختلاف این استان اعلام کرد: اختلافات 6 ساله قومی و طایفه ای در روستای پلنگی بخش کامفیروز شهرستان مرودشت با پادرمیانی ریش سفیدان محلی و تلاش شورای حل اختلاف و تعامل خانواده ها به صلح و سازش رسید.

حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی در مراسمی که با حضور مسئولان شهرستان مرودشت و بخش کامفیروز در این روستا برگزار شد اضافه کرد:‌ آن چه باعث ثبات و امنیت مستمر در جامعه می شود ختم اختلافات و منازعات با مصالحه و گذشت است که در کلام و سیره انبیای الهی نیز به این موضوع اشاره شده است.
موسوی ضمن قدردانی از حضور مردم روستای پلنگی در این اقدام شایسته گفت: امروز مردم این بخش با اقدام ارزشی و کریمانه خود باعث شدند حادثه ناگواری که در سالیان گذشته رخ داد و باعث از بین رفتن آرامش و امنیت بین دو طایفه اهالی روستا شده بود امروز تبدیل به وحدت، دوستی و برادری شود.
در این مراسم مردم دو طایفه روستای پلنگی بخش کامفیروز ضمن سوگند به کلام الله مجید و با ذکرنام مبارک ام الائمه حضرت زهرا سلام الله علیها قسم یاد کردند که کدورت ها و اختلافات گذشته خود را فراموش و با برادری، وحدت و همدلی با صلح و سازش در کنار یکدیگر زندگی کنند.