به گزارش طنین پاسارگاد به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس گفت: مشارکت مردم و شناسایی نقاط پرخطر و بحرانی توسط یگان حفاظت منابع طبیعی آتش سوزی تاثیر بسزایی در حفاظت از این عرصه‌ها داشته به گونه‌ای که میزان آتش سوزی‌ها در سال ۹۳ بیش از ۹ هزار هکتار بوده، ولی این میزان در سال جاری به ۵۳۰ هکتار کاهش یافته است.

مهرزاد بوستانی با اشاره به مشارکت حداکثری و بی‌نظیر تشکل‌ها و نهاد‌های مردمی در انجام فعالیت‌ها و پروژه‌های منابع طبیعی از جمله طرح‌های جنگل‌کاری و آبخیزداری، اظهار داشت: در سال جاری با مشارکت مردم و خیرین منابع طبیعی استان بذرکاری در ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی استان انجام شده است.

وی از اجرای طرح‌های آبخیزداری در نقاط مختلف استان با همکاری مردم و تشکل‌های مردم نهاد طبیعت دوست خبر داد و گفت: خوشبختانه اجرای طرح‌های آبخیزداری در سال‌های اخیر به همت خیرین، تشکلها، صاحبان صنایع و جوامع محلی روبه افزایش است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس اعلام کرد: در حال حاضر با مشارکت خیرین نیک‌اندیش آبخیزدار ۴ طرح آبخیزداری با اعتبار حدود ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در عرصه‌های طبیعی استان در حال اجراست.

وی با اشاره به همکاری دستگاه‌های قضایی، امنیتی و دولتی در راستای کاهش روند تخریب و تصرف در اراضی ملی استان فارس، گفت: متاسفانه چالش‌های حوزه منابع طبیعی و مسائلی از قبیل: توسعه‌طلبی و زیاده‌خواهی برخی سودجویان عرصه‌های منابع طبیعی را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده که امید است با حمایت‌های بسیار خوب دستگاه قضایی و همکاری نیرو‌های انتظامی در کنار مشارکت مردم و تشکل‌های زیست محیطی بتوان در حفاظت از این عرصه‌ها به نتایج خوبی دست یافت.