کد خبر:2455
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ۲۱:۰۹:۲۰
طنین پاسارگاد گزارش می دهد:
سال هاست که چشم شهروندان سعادتشهری به احداث کمربندی،پارکینگ وسندیکای کامیون داران دوخته شده تا دیگر شاهد غرش بی امان کامیون ها در شهر نباشند .
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد،حضور کامیون های غول پیکر در کنار بی توجهی صاحبان ومتولیان امر،امنیت و آسایش را از شهروندان سعادتشهری گرفته و انگار برخی منتظر فاجعه ای هستند تا برای این مشکل چاره اندیشی کنند.

آنچه مسلم است وجود امنیت یکی از مهمترین حقوق شهروندی است که باید شهرنشینان از آن بهره مند باشند تا بتوانند در آرامش و آسایش به فعالیت های خود بپردازند و امور روزمره زندگی خود را فارغ از حاشیه ها به پیش ببرند.

امنیت و آرامش دو مقوله ای هستند که انسان از ابتدای خلقت تا کنون آن را حق خود دانسته و برای دستیابی به آن همیشه تلاش کرده تا جایی که از جان و مال خود نیز در این راه می گذرد تا بتواند به حق خود برسد و زندگی توام با آرامش داشته باشد.

سال هاست که چشم شهروندان سعادتشهری به احداث کمربندی،پارکینگ وسندیکای کامیون داران دوخته شده تا دیگر شاهد غرش بی امان کامیون ها در شهر نباشند .

کامیون ها در شهر سعادتشهر سال هاست که جولان می دهند و با عدم وجود کمربندی وپارکینگ، کامیون هادر خیابان هایی که کامیون  ممنوع می باشد آزادانه و بی دغدغه حرکت می کنند و تمام خیابان های این شهر بهترین پارکینگ آنان شده است تا جایی که برای شما محال است از خیابان یا برخی از کوچه های شهر عبور کنید و کامیونی را مشاهده نکنید.

هر شب  صاحب خانه هایی که در کنار آنهاکامیون قرار دارند صدای ناله کامیون ها را تحمل می کنند،و زیر لب کلمه هایی را زمزمه می کنند و هر وقت با صدای آن از خواب می پرند آرزو می کنند که خواب غفلت عده ای پایان یابد تا آرامش میهمان این خانه ها شود.

بی تفاوتی و بی توجهی متولیان امر در این زمینه در برابر حضور کامیون ها درنقاط  مختلف این شهر بدون شک خشم و نارضایتی هر شهروندی را بدنبال داشته است.

هر روز شاهد خسارت هایی به زیر ساخت های زیر بنایی هستیم که عامل اصلی آن کامیون ها بوده تا جایی که علاوه بر خرابی آسفالت کوچه و خیابان، شکستن لوله های آب،درختان وتیرهای برق، تخریب خانه در کنار تهدید جان مردم، را در برداشته است ولی  واکنشی را از طرف برخی از مسئولان را در پی نداشته است.

انگار حتی با وقوع حوادثی که نشان می داد خطر از بیخ گوش سعادتشهری ها گذشته ،برخی منتظر یک فاجعه هستند تا بی خیالی را کنار بگذارند و فکری برای آن بکنند زیرا که این غول ها در خیابان های شهرمی توانند فاجعه ای بیافرینند که جبران آن غیر ممکن است.

عباسی،شهروند سعادتشهری در گفتگو با خبرنگار طنین پاسارگاد می گوید:یکی از کامیوندارها که همسایه ما می باشد،بعضی شب ها و نصف شب ها کامیونش راروشن می کند که ناگهان غرش وحشتناک کامیونش من وخانوده ام را بی خواب ومایه سلب آسایش خانواده من وهمسایه های دیگر شده که از مسولان خواهش می کنم اقدامی در این زمینه انجام بدهند.

وی می گوید:یکی از مشکلات به وجود آمده به وسیله این کامیون ها صدماتی است که به زیر ساختهای آسفالت کوچه وخیابان ها وارد شده و دیگر هم قابل جبران نیست.

بی شک شهروندان سعادتشهری خواستار آن هستند که قبل از هر حادثه ای تلخ و فاجعه ای دردناک مسئولان به فکر آنان باشند زیرا پس از آن شاید دیگر هیچ تسکین دهنده ای درد آنان را تسلی ندهد و نتواند پاسخگوی آنان باشد که امیدواریم این خواسته کوچک مردم بزرگ این شهر هر چه سریعتر محقق شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :