کد خبر:2455
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ۲۱:۰۹:۲۰
طنین پاسارگاد گزارش می دهد:
سال هاست که چشم شهروندان سعادتشهری به احداث کمربندی،پارکینگ وسندیکای کامیون داران دوخته شده تا دیگر شاهد غرش بی امان کامیون ها در شهر نباشند .
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد،حضور کامیون های غول پیکر در کنار بی توجهی صاحبان ومتولیان امر،امنیت و آسایش را از شهروندان سعادتشهری گرفته و انگار برخی منتظر فاجعه ای هستند تا برای این مشکل چاره اندیشی کنند.

آنچه مسلم است وجود امنیت یکی از مهمترین حقوق شهروندی است که باید شهرنشینان از آن بهره مند باشند تا بتوانند در آرامش و آسایش به فعالیت های خود بپردازند و امور روزمره زندگی خود را فارغ از حاشیه ها به پیش ببرند.

امنیت و آرامش دو مقوله ای هستند که انسان از ابتدای خلقت تا کنون آن را حق خود دانسته و برای دستیابی به آن همیشه تلاش کرده تا جایی که از جان و مال خود نیز در این راه می گذرد تا بتواند به حق خود برسد و زندگی توام با آرامش داشته باشد.

سال هاست که چشم شهروندان سعادتشهری به احداث کمربندی،پارکینگ وسندیکای کامیون داران دوخته شده تا دیگر شاهد غرش بی امان کامیون ها در شهر نباشند .

کامیون ها در شهر سعادتشهر سال هاست که جولان می دهند و با عدم وجود کمربندی وپارکینگ، کامیون هادر خیابان هایی که کامیون  ممنوع می باشد آزادانه و بی دغدغه حرکت می کنند و تمام خیابان های این شهر بهترین پارکینگ آنان شده است تا جایی که برای شما محال است از خیابان یا برخی از کوچه های شهر عبور کنید و کامیونی را مشاهده نکنید.

هر شب  صاحب خانه هایی که در کنار آنهاکامیون قرار دارند صدای ناله کامیون ها را تحمل می کنند،و زیر لب کلمه هایی را زمزمه می کنند و هر وقت با صدای آن از خواب می پرند آرزو می کنند که خواب غفلت عده ای پایان یابد تا آرامش میهمان این خانه ها شود.

بی تفاوتی و بی توجهی متولیان امر در این زمینه در برابر حضور کامیون ها درنقاط  مختلف این شهر بدون شک خشم و نارضایتی هر شهروندی را بدنبال داشته است.

هر روز شاهد خسارت هایی به زیر ساخت های زیر بنایی هستیم که عامل اصلی آن کامیون ها بوده تا جایی که علاوه بر خرابی آسفالت کوچه و خیابان، شکستن لوله های آب،درختان وتیرهای برق، تخریب خانه در کنار تهدید جان مردم، را در برداشته است ولی  واکنشی را از طرف برخی از مسئولان را در پی نداشته است.

انگار حتی با وقوع حوادثی که نشان می داد خطر از بیخ گوش سعادتشهری ها گذشته ،برخی منتظر یک فاجعه هستند تا بی خیالی را کنار بگذارند و فکری برای آن بکنند زیرا که این غول ها در خیابان های شهرمی توانند فاجعه ای بیافرینند که جبران آن غیر ممکن است.

عباسی،شهروند سعادتشهری در گفتگو با خبرنگار طنین پاسارگاد می گوید:یکی از کامیوندارها که همسایه ما می باشد،بعضی شب ها و نصف شب ها کامیونش راروشن می کند که ناگهان غرش وحشتناک کامیونش من وخانوده ام را بی خواب ومایه سلب آسایش خانواده من وهمسایه های دیگر شده که از مسولان خواهش می کنم اقدامی در این زمینه انجام بدهند.

وی می گوید:یکی از مشکلات به وجود آمده به وسیله این کامیون ها صدماتی است که به زیر ساختهای آسفالت کوچه وخیابان ها وارد شده و دیگر هم قابل جبران نیست.

بی شک شهروندان سعادتشهری خواستار آن هستند که قبل از هر حادثه ای تلخ و فاجعه ای دردناک مسئولان به فکر آنان باشند زیرا پس از آن شاید دیگر هیچ تسکین دهنده ای درد آنان را تسلی ندهد و نتواند پاسخگوی آنان باشد که امیدواریم این خواسته کوچک مردم بزرگ این شهر هر چه سریعتر محقق شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات بینندگان
شهروند
۱۳۹۳/۷/۲۴ ۹:۰۴
0
0
سلام ممنون که این مورد مهم را انعکاس دادید چون که نبود کمربندی در سعادت شهر به یه معضل تبدیل شده خواهش میکنم مشکلات به وجود آمده در مورد سرعت گیرهای نصب شده در بلوار امام به خصوص سرعت گیر جلوی بانک رفاه روهم پوشش بدید اخه این سرعت گیر غیر استاندارد به جای این که باعث ارامش و ایمنی بشه ارامش رو از اهالی اون منطقه گرفته پیگیری های اهالی محله از راهنمایی و رانندگی و شورای شهر هم هنوز به جایی نرسیده و موضوع به حدی بحرانی شده که عده ای از ساکنین مجبور به نقل مکان از این قسمت از شهر شده اند . خواهش میکنم پیگیری کنید . با تشکر
منتقد
۱۳۹۳/۷/۲۴ ۹:۵۳
0
0
خدا وكيلي يه سرم خيابون شهيد باقري 14متري شرف آباد بزنيد شبها خيلي ديدني توي يك خيابان 14متري 7 كاميون با بار سنگ خدا خيلي منظره زيبايي از اون زيباتر توي اين بحران بي آب وخشكسالي همشان باهم كاميوناشون را حمام مشتي مي كنند -زيرسازي خراب -لوله كشي خراب اسفالت خراب -اب زيادي هدر ميره كي جالب اينه كه آب هم توي جدول آب نميره وسط كوچه رو ميگيره ميره حالا كي بايد جواب بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هيشكي
عشق کوروش کبیر
۱۳۹۳/۷/۲۴ ۱۱:۰۸
0
0
واقعن فکر کنید سالی چقدر خرج اسفالت وپلها می کنیدحتمن کنار خانه ی ریسها ارگانها ماشین سنگین نیست تا مردم را درک کنند خانه lمسولان جای است که هیچ صدای انجا نیست فکر مردم باشید
الکی خوش
۱۳۹۳/۷/۲۴ ۱۱:۴۷
0
0
جناب آقای زارع باسلام حساسیت به خرج نده این شهر درست شدنی نیست که نیست نه آز آن شورایش و نه از این شورایش چیزی که میدانیم درست شدنی نیست بحث کردنی نیست
شهروند
۱۳۹۳/۷/۲۴ ۲۲:۵۷
0
0
پليس راهنمايي رانندگي فقط بلده كسي كمربند نبسته جريمه كنه سرعت زير 40 در شهر نياز به كمربند نداره اگه راست ميگيد و عرضه داريد جلو عبور كاميون به شهر را بگيريد و جريمه كنيد سعادت شهر تا كي بايد از بقيه شهرها عقب باشه . كاميون ها آسايش را ازمردم گرفتن آسفالت كوچه ها را هم خراب ميكنن .تا كي ؟؟؟
كوروش
۱۳۹۳/۷/۲۵ ۱۱:۳۱
0
0
راهنمايي و رانندگي سعادت شهر فقط بستن كمربند رو اجراي قانون مي دونه ديگه هيچي جاي تآسفه كاش ما معلما به ماموراي ديپلم ناقصش نمره نداده بوديم
ناشناس2
۱۳۹۳/۷/۲۵ ۲۰:۳۱
0
0
این تفکر از کجا اومده؟خیلی مسخره هست کجای دنیا و چه قسمتی از علا ثابت کرده کامیونها مایه تخریب آسفالتهای خیابون ها می شون؟.حداقل افکاری را رواج بدهید یا منتشر کنید که دلیل علمی داشته باشه و ثابت باشه. بعدش هم چرا یک طرفه همیشه قضاوت می کنید. یه راننده کامیون نمی تونه ماشین چندصد میلیونی تومانی با بار مردم را وسط کوچه وخیابون ول کنه که دزد بردش کی خسارت ش را پرداخت می کنه شما؟مسئولان؟دولت ؟کی؟؟؟ کجای شهر تابلوی کامیون ممنوع نصب شده که فقط شما میبینید؟لطفا بفرمایید؟ سعادتشهر از نظر بافت شهری طوری هست که نمی تونه کمربندی داشته باشه و توی قسمتی که میشد کمربندی زد اتوبان سعادت شهر شیراز راه افتاد.لطفا یه کم مطالعه کنید بعد خبری را منتشر کنید؟ بر فرض هم که کمربندی زده شد،راننده کامیونها ماشینهاشون را کجا بزنند؟اکثرا ماشینهاشون را جلوی درب خونه خودشون می زنند و طبق قانون اساسی مثل بقیه شهروندان حق می برند و اختیار منزل مسکونیشون را دارند و محوطه جلوی اون جز منزلشون حساب میشه.
شهروند
۱۳۹۳/۷/۲۵ ۲۳:۲۵
0
0
آقاي ناشناس 2 شما كه خيلي بلديد و خيلي مطالعه ميكنيد يه سر به كوچه هاي فرعي شهر و اطراف بزنيد اوضاع را از نزديك ببينيد همچنين تركيدن لوله هاي آب و خرابي آسفات، ضمنا جهت اطلاع مكاني داراي حصار را در علي آباد جاده ارسنجان براي كاميون ها درست كردن كه اونجا ببرن اما كسي اين كار را نكرد و اونجا را دادن اجاره . حالا هرجور دوست داري نظر بده آسايش مردم يا ادعاي بلدبودن خودت؟
ناشناس
۱۳۹۳/۷/۲۶ ۸:۳۱
0
0
شهرداری شما که در هنگام صدور مجوض ساختمانی هزینه های آسفالت و زیر سازی را دریافت می کنید پس دریافت خودیاری چه صیغه ای هست ما از شهرداری های دیگر سوال گرفتیم که درجواب گفتن ما چنین چیزی نداریم مردمی که با رنج و زحمت امرار معاش می کنند حقشان را نباید ضایع کرد . مگر چندبار باید هزینه اسفالت به شهداری بدهیم . درضمن خویاری که اجباری و الزامی نیست هرکس دوست د اشته باشد مخودیاری می دهد اسمش همراهش هست خودیاری ..... نه زور یاری . درزمن ما حق خودمان می دهیم از طریق ادارات بالاتر و پیگیری کنیم و میکنیم .
وحید
۱۳۹۳/۷/۲۶ ۱۰:۵۲
0
0
بیشتر این معضلات مربوط به شهرکهای فاطمیه و انقلاب و بیشتر از آن بوکان است شورای بحساب فعال پس چرا کاری نمی کنید
کلیلک
۱۳۹۳/۷/۲۶ ۱۶:۴۶
0
0
جناب آقای ناشناس 2 چرا عصبانی می‌شی؟ البته حرف حق تلخه. همونطور که شهروند فرمودند مکان خاصی وجود داره. مشکل اینجاست که کامیون دارهای عزیز هم خدا رو می خوان هم خرما رو. نمی خوان هزینه پارکینگ بدن. یکی از مشکلات منطقه ما اینه که مردمش همه چی رو مفتکی میخوان. اگه پارکینگ مجانی بدن همه ماشیناشونو می برن. چون امنیتش بیشتر از دم خونه است. کی میخوایم شهری بشیم؟؟؟؟؟
ج
۱۳۹۳/۷/۲۶ ۱۹:۵۳
0
0
قابل توجه مسئولين عزيز سعادت شهر
کارشناس راه
۱۳۹۳/۷/۲۷ ۷:۴۵
0
0
آقایی که شهرداری زیر سازی میکنه اون زیر سازی برای بار 3 تن میباشد نه برای 30تن آسفالتی که در جاده ها ریخته میشه 3 لایه هست در شهر یک لایه 5 سانتی هست. پس اول اطلاع کسب کنید بعد نظر بدبد .ok
کلیلک
۱۳۹۳/۷/۳۰ ۱۴:۴۸
0
0
آقای زارع از پیگیریتون راجع به مشکل کامیون‌ها بسیار ممنونیم.
ﻣﺮﺩﻡ
۱۳۹۳/۹/۶ ۱۷:۰۲
0
0
ﺁﻗﺎﻱ اﻟﻜﻲ ﺧﻮﺵ ﺗﻮ ﻛﻪ اﻟﻜﻲ ﺧﻮﺷﻲ ﭘﺲ ﺧﻮﺵ ﺑﺎﺵ
علی
۱۳۹۴/۲/۱۱ ۱:۵۳
0
0
آقای نا شناس 2 شما که مطالعه تون خوبه وقانون اساسی و شهروندی رو خوب میدونید کجای قانون اساسی شما نوشته کامیون با اون بوق قطاریش ساعت 2 شب سلب آسایش کنه و از ساعت 4 صبح ماشینشو روشن با اون صداش تو گوش همسایش وقتی بهش میگن چرا سلب آسایش میکنی بگه خونه تون چند(یعنی خونه تونو میخرم ) خدا خیرت بده
همشهری
۱۳۹۵/۲/۲۵ ۱۴:۰۸
0
0
درود بر علی.دقیقا همین موضوع سر ما هم اومده تو خیابون صنف قدیم.اعتراض کردیم با غلدری گفتند خونتون چند.....ندید بدیدای تازه ب دوران رسیده.فک کردن زندگی فقط مثلا اف هاشه.اینا ک آسایش ندارن......ی چیزایی هست ک نمیشه اینجا گفت.جاش نیست....وگرنه .....
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :
تبلیغ
تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 4
تبلیغ 5
تبلیغ 6
تبلیغات 6
تیلیغات 7
تبلیغات8