کد خبر:6053
تاریخ انتشار: ۱۷ دي ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۲:۴۱
سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان خبر داد:
جمالی گفت: با شکایت استانداران، مدیران کل، مردم و علیه نمایندگان و همچنین با شکایت برخی نمایندگان علیه یکدیگر تا کنون بیش از 30 پرونده در هئیت نظارت بر رفتار نمایندگان تشکیل شده است.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، محمدجواد جمالی نماینده فسا در مجلس شورای اسلامی گفت: از شهرویور ماه و ابتدای شروع بکار هئیت نظارت بر رفتار نمایندگان تا کنون حدود 30 پرونده در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مطرح شده که برخی از این پرونده ها بررسی و تعیین تکلیف شدند و برخی هم در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه عمده این پرونده ها مربوط به اظهار نظر نمایندگان، مصاحبه ها و سخنرانی های آنهاست، گفت: خوشبختانه تاکنون پرونده ای در خصو مسائل مالی و اخلاقی نداشتیم.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: بیشتر این شکایات از خارج از مجلس علیه نمایندگان مطرح شده و برخی از این شکایات هم از مجلس قبل باقی بود که در حال بررسی آنها هستیم.بعنوان مثال معاون اول رئیس جمهور سابق از برخی نمایندگان شکایت داشته که بررسی شد.

جمالی تصریح کرد: برخی از این پرونده ها با شکایات مسئولین محلی، استانداران، مدیران کل و مردم از نمایندگان تشکیل شده که به اظهار نظر نمایندگان و مصاحبه های آنها بر می گردد.

وی اضافه کرد: برخی از این پرونده ها و شکایات مطرح شده، رد شده چرا که نماینده در راستای ایفای وظایف نمایندگی خود صحبت کرده بود و شکایت وارد نبود. در برخی از پرونده ها هیات به نماینده تذکر داد و در بعضی از پرونده ها هم اظهارات نماینده در راستای ایفای نقش نمایندگی نبوده که پرونده جهت رسیدگی قضائی به قوه قضائیه ارسال شد.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: ما طبق آئین نامه داخلی و قانون هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی عمل خواهیم کرد و هر پرونده ای به هیئت برسد با دقت نظر رسیدگی لازم را خواهیم داشت.
منبع: افکار

 
نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :