کد خبر:6064
تاریخ انتشار: ۲۰ دي ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۵:۰۸
مدیرعامل آب منطقه ای فارس گفت: از هفت سد مستقر در استان، شش سد حجم آب صفر یا منفی دارد و تنها سد سلمان فارسی 167 میلیون متر معکب آب در خود ذخیره کرده است.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، حمیدرضا دهقانی به بحران آب استان فارس اشاره و بیان کرد: بر اساس آمار ایستگاه‌های باران سنجی از ابتدای سال آبی در حدود 29 میلیمتر بارش در این استان گزارش شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 83 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 
وی افزود: حجم قابل استفاده آب پشت سدها 167 میلیون مترمکعب است که این رقم نیز تنها به یکی از سدهای این استان ( سد سلمان فارسی) باز می‌گردد و شش سد دیگر با حجم آب صفر و منفی درگیر هستند.
 
دهقانی با اشاره به اینکه آب ذخیره شده در سدها در سال گذشته در این ایام 290 میلیون متر مکعب بوده خاطر نشان کرد: از حدود 3 میلیارد متر مکعب مجموع حجم سدها استان، در حال حاضر فقط 7 درصد از حجم سدها، آب قابل استفاده دارد.
 
مدیرعامل آب منطقه‌ای فارس خاطرنشان کرد: هر 15 روز جلساتی با حضور مدیران بخش آب و آب و فاضلاب به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس برای تامین آب شرب شهرهای این استان در فصل گرم برگزار می‌شود و مقرر شد تمام شرکت‌های فوق تلاش خود را برای به حداقل رساندن مشکلات آب شرب صورت دهند.
 
وی خاطرنشان کرد: شرکت آب و فاضلاب به دنبال شناسایی منابع جدید در اطراف شهرها و روستاها این استان هستند تا در صورت لزوم فوری از آنها استفاده شود، همچنین با مشترکین آب پرمصرف نیز برخورد خواهد شد.
 
دهقانی در انتها گفت: صنایع مستقر در استان نیز توصیه می‌شود تا بتوانند از طریق پساب تصفیه شده تصفیه خانه فاضلاب بخشی از آب مورد نیاز خود را برنامه ریزی و تامین کنند.
نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :