کد خبر:6073
تاریخ انتشار: ۲۱ دي ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۹:۵۸
سومین نشست رؤسای مجامع کانونهای فرهنگی تبلیغی سراسر کشور با حضور رضا معممی مقدم مدیرکل تشکلهای دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور برگزار شد.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، سومین نشست رؤسای مجامع کانونهای فرهنگی تبلیغی سراسر کشور با حضور رضا معممی مقدم مدیرکل تشکلهای دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور برگزار شد.

در این نشست علی اکبر یار محمودی به عنوان رئیس مجمع کانون های فرهنگی استان فارس حضور داشت.

 مواردی همچون ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده توسط رئیس مجمع عالی کانونها؛ ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده توسط دبیرخانه و بررسی وضعیت و تبادل نظر درخصوص فعالیت‌های مجمع کانونهای فرهنگی تبلیغی در استان‌ها و سخنرانی تخصصی حجت‌الاسلام والمسلمین رضا غلامی دبیر شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری و رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا از جمله مهمترین برنامه های این نشست یک‌روزه بود.

 حجت‌الاسلام والمسلمین رضا غلامی دبیر شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری و رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا در این نشست با تاکید بر این که همه ما باید متوجه عظمت انقلاب باشیم افزود: خیلی از ما راحت از کنار عظمت انقلاب می گذریم و این موضوع را نادیده می گیریم. انقلاب اسلامی ملت ما را از بی هویتی نجات داد و در واقع این انقلاب بود که ما را صاحب تشخص کرد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی پس از قرنها نور ظلمت را از ما دور و نور اسلام ناب را بر ایران و کل جهان تاباند و ظرفیت اسلامی اندیشیدن را به وجود آورد.انقلاب اسلامی مسیر مسدود شده حرکت انسان به سوی آسمان را باز کرد.

غلامی یادآور شد: انقلاب اسلامی جریان باطل را که سالها با اتکا به «ایسم» های غربی خود را پنهان کرده بود، از بین برد. انقلاب طعم واقعی مستقل بودن را به ایران و سایر ملتهای دیگر چشاند. انقلاب اسلامی حقیقت آزادی را که توسط غرب مسخ شده بود، زنده کرد. ما هیچ وقت روی مردم سالاری را ندیده بودیم. انقلاب بود که مردم سالاری را آورد.

وی با اشاره به نظر رهبر انقلاب اسلامی در مورد مردم سالاری، تاکید کرد: مقام معظم رهبری برای مردم سالاری جبنه مشروعیت قایل هستند که این یک امتیاز بزرگ است.

دبیر شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه انقلاب اسلامی راه منهدم شده عدالت را مورد بازسازی قرار داد تصریح کرد: انقلاب اسلامی جوانان را به خودباوری رساند و فرصت آباد کردن کشور را به دست آنها فراهم کرد. انقلاب اسلامی علیه فرهنگ آلوده به بی اخلاقی و انواع مفاسد و پلشتی ها که منبع آن خاندان پهلوی بود قیام کرد و مقابل پروژه غربی سازی که با نقاب جهانی شدن در حال پیشروی بود، ایستاد.

غلامی اضافه کرد: نباید با دیدن نقاط ضعف انقلاب اسلامی واقع بینی را از دست بدهیم و برکات انقلاب اسلامی را منکر شویم. ما وظیفه داریم تا پای جان برای پاسداری از این دستاوردها بایستیم.

وی اظهار کرد: منظور امام از اینکه می گفتند انقلاب پابرهنه ها صرفا این نبود که فقرا انقلاب کرده اند بلکه منظور امام از پابرهنگان کسانی هستند که از دنیازدگی و دنیا پرستی دوری کرده اند.

رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه انقلاب نباید به دست مفرطین بیفتد، گفت: مفرطین می خواهند در پوشش نفاق به انقلاب ضربه وارد کنند. نفاق از کفر بدتر است. کفر آشکار است در حالی که نفاق به صورت پنهانی حرکت می‌کند. راه تدوام انقلاب مبارزه با دنیازدگی و اشرافیت است.وقتی مفرطین با لباس نفاق وارد می شوند شعار واقع گرایی سر می دهند و آرمانها را زیر سوال می برند. آنها به دنبال خلط حق و باطل و معروف و منکر هستند.

غلامی افزود: مفرطین به دنبال ساختن اسلام جعلی، امام جعلی و انقلاب جعلی هستند. امام آنها با امام حقیقی فاصله دارد. اسلام آنها با اسلامی حقیقی فاصله دارد. انقلاب آنها از انقلاب اصلی به دور است. نباید با مقدم شمردن شخصیت ها بر انقلاب شرایط حضور مفرطین یا فرهنگ مفرطین را در انقلاب فراهم کنیم.

وی در ادامه سخنانش به بیان نکاتی در مورد وضعیت فرهنگی جامعه پرداخت و گفت:باید میدان فرهنگ را با حساسیت رصد کنیم. جهان در حال تغییر است و هر لحظه اتفاق های جدیدی می افتد. باید با شرایط جدید مواجهه مبتکرانه داشته باشیم نه مواجهه منفعلانه.

غلامی بیان کرد:نباید از کنار آلودگی ها به راحتی عبور کنیم. به هیچ وجه نباید برای جذب عناصر خاکستری خط قرمزها را جابجا کنیم بلکه باید کار را با جذابیت پیش ببریم. نکته دیگر اینکه باید در عرصه فرهنگ به صورت جبهه ای عمل کنیم. دشمن در برابر ما صف آرایی کرده نباید مثل لشگر شکست خورده باشیم.

دبیر شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه باید مردمی شدن فرهنگ را به‌عنوان یک اصل تلقی کنیم، گفت: این انقلاب مال مردم است. مقام معظم رهبری فرموده اند هر جا که امور را به مردم واگذار کرده ایم پیروز شده ایم. نکته دیگر این است که در عرصه فرهنگی نباید کیفیت را فدای کمیت کنیم.همچنین باید برای تقویت بنیه فکری خودمان برنامه ریزی کنیم.

وی بخش پایانی سخنانش را به بیان اهمیت خودسازی اختصاص داد.

 سومین نشست رؤسای مجامع کانونهای فرهنگی تبلیغی سراسر کشور صبح امروز با حضور رضا معممی مقدم مدیرکل تشکلهای دینی و مراکز فرهنگی سازمان آغاز به کار کرد.

 این نشست در سالن اجتماعات معاونت امور فرهنگی و تبلیغ سازمان  برگزاری شد.

 

 

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :