کد خبر:6085
تاریخ انتشار: ۲۳ دي ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۴:۴۳
در پنج ساله اخیر انجام شد
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان پاسارگاد از پرداخت بیش از صد میلیارد ریال وام قرض الحسنه کارگشائی و اشتغال به نیازمندان و توانمند سازی بیش از 1200 نفر در طی پنج سال اخیر خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، رویکرد جدید کمیته امداد توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت با ارائه تسهیلات به جای کمک های بلاعوض بوده که تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی واشتغال یکی از این تسهیلات است که به نیازمندان پرداخت می شود.

خانم شمس یکی از مدد جویان کمیته امداد و اهل روستای دورافتاده و محروم رکن آباد دهستان سرپنیران است که از نه سال پیش و بعد از فوت همسرش و با داشتن نه فرزند، مدد جوی کمیته امداد پاسارگاد است.

وی در سال 90 با مراجعه به کمیته امداد شهرستان پاسارگاد چهار میلیون تومان تسهیلات دریافت می کند و با این مبلغ هشت راس گوسفند خریداری و با اراده و همت مثال زدنی خود توانسته است تا به امروز تعداد گوسفندان رو به هفتاد راس برساند.

خانم شمس یکی از صد خانم سرپرست خانوار در پاسارگاد است که توانسته با همت، اراده و  پشتکار خود اقتصاد خانواده خود را مدیریت کند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان پاسارگاد از پرداخت بیش از صد میلیارد ریال وام قرض الحسنه کارگشائی و اشتغال به نیازمندان و توانمند سازی بیش از 1200 نفر در طی پنج سال اخیر خبر داد.

 سید مرتضی علوی مدیر کمیته امداد شهرستان پاسارگاد اظهار داشت:احسان و نیکوکاری از برترین تعالیم دین مبین اسلام است و دستگیری از نیازمندان توفیقی است از جانب خداوند متعال که تنها نصیب بندگان خوب و برگزیده اش می شود.

علوی افزود: این نهاد در راستای احیاء سنت قرض الحسنه با تاسی از سیره ائمه اطهار پرداخت قرض الحسنه را در دستور کار خود قرار داده و اقدام به کمک ها به صورت قرض الحسنه می کند تا ضمن حفظ شان  و منزلت خانواده ها ، روحیه خود باوری و خود اتکائی را در آنها ایجاد کند و از وابستگی مددجویان به دریافت کمک های بلاعوض بکاهد.

وی ادامه داد: وام قرض الحسنه به منظور رفع مشکل درمانی،مسکن،ازدواج،اشتغال به مددجویان تحت پوشش  و نیازمندان توسط این نهاد پرداخت شده است.

طنین پاسارگاد، در شهرستان پاسارگاد تعداد 1472 خانوار با جمعیتی افزون بر 3762 نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند.

 

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :