کد خبر:6132
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۴:۱۴
مهدی و مهرداد علیپور دو برادر نوجوان 15 و 13 ساله ای هستند که بیش از شش سال است در رشته کشتی فعالیت می کنند و تا به امروز چندین مقام استانی و کشوری را به دست آورده اند.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، مهدی و مهرداد علیپور دو برادر نوجوان 15 و 13 ساله ای هستند که بیش از شش سال است در رشته کشتی فعالیت می کنند و تا به امروز چندین مقام استانی و کشوری را به دست آورده اند.

آنها در یک روستای دور افتاده و محروم شهرستان پاسارگاد زندگی می کنند، شغل پدر و مادر آنها پرورش زنبور عسل است و به همین دلیل آنها در کنار ادامه دادن درس و کشتی توانسته اند ضمن مدال آوری های زیاد در میادین مختلف، درس زندگی را هم به خوبی بیاموزند.

مادر این دو نوجوان کشتی گیر می گوید: آنها از زمانی که به کشتی گرفتن مشغول هستند بسیار افتاده و درسخوان شده اند و همواره به من و پدرشان احترام می گذارند.

وی ادامه می دهد: فرزندان من  بیش از شش سال است که هر شب و در ساعات تاریک شب باید مسافتی را طی کنند تا به لب جاده برسند و از آنجا به سعادت شهر بروند تا در کلاس های کشتی شرکت کنند و دراین راه هیچ چیز و هیچ حرفی نتوانسته به اراده و هدفشان خللی وارد کند.

این دو برادر نوجوان اهل یکی از روستاهای دور افتاده شهرستان پاسارگاد هستند که در این شش سال هر روز باید مسافتی را طی کنند تا به کنار جاده بیایند و از آنجا با ماشین به سعادت شهر مرکز شهرستان برسند و در تمرینات کشتی شرکت کنند.

محمد تقی روشن مربی این دو می گوید: از حدود شش سال پیش به باشگاه من می آیند و من افتخار مربی گری این دو برادر را دارم و تاکنون هر دو چندین مقام قهرمانی مسابقات استانی و کشوری را به دست آورده اند.

وی ادامه می دهد: در این سالها هیچ روزی غیبت نداشته اند و منظم ترین شاگردان من بوده اند  و اراده آنها من را به عنوان مربی شان تحت تاثیر قرار داده و امیدوارم در آینده هر دوی آنها به حقشان که همان دو بنده تیم ملی است برسند.

این دو نوجوان الگویی برای اطرافیان خود هستند. هوشیار که اولیا یکی از کشتی گیران نوجوان است، می گوید: من بارها اسم این دو نوجوان و آن امید و اراده ای را که دارند شنیده ام  و همین باعث شد که تصمیم بگیریم فرزند خودم را به باشگاه کشتی بفرستم البته این الگو بودن و الگو شدن برداران علیپور نه تنها برای من بلکه برای فرزند من و تمام دوستان آنها شده است و همه جا از تلاش و اراده آنها می گویند چرا که با توجه به بعد مسافتی که هر دوی آنها می گذرانند واقعا کارشان قابل تحسین است.

مهدی و مهرداد علیپور هم امیدوارند روزی به هدفشان که قهرمانی در مسابقات جهانی و المپیک هست، برسند، راهی که امید نوروزی افتخار کشتی استان فارس طی کرده است.

 

 

 

نظرات بینندگان
نصراله رضایی
۱۳۹۵/۱۱/۶ ۹:۲۳
0
0
احسنت به برادران علی پورانشااله که موفق باشیدوباتلاش وپشتکاری که درشمامشاهده میشود به ارزویتان برسیدوافتخارات بیشتری کسب نماییدوبسلامتی راه راطی کنیدوباتشکراززحمات مربی محترم
همشهریs
۱۳۹۵/۱۱/۶ ۱۷:۳۵
0
0
با ارزوی موفقیت و سر بلندی برای این دو جوان عزیز که افتخار این شهرستان هستند. خسته نباشید و دست مریزاد
ناشناس
۱۳۹۵/۱۱/۶ ۱۹:۱۷
0
0
باریکلا ارزوی موفقیت
علی اکبر زارعی
۱۳۹۵/۱۱/۶ ۲۲:۳۳
0
0
افرین به همت بلندتان امید به خدا که روزی قهرمان وطن شوید و بر سکو های افتخار جهانی خوش بدرخشید.
ناشناس
۱۳۹۵/۱۱/۷ ۹:۰۴
0
0
اقای زارع هی گفتی از روستای دورافتاده خوب عزیز اسم روستا رو هم میگفتی بد نبود
ناشناس
۱۳۹۵/۱۱/۷ ۱۹:۱۹
0
0
مهندس هوشیار وضعیت انتن دهی موبایل خیلی بهم ریخته
قاسم خودسوز
۱۳۹۵/۱۱/۸ ۱۷:۴۸
0
0
تقی روشن عشق است دوست داریم سالار قعله
قاسم خودسوز
۱۳۹۵/۱۱/۸ ۱۸:۰۱
0
0
جناب حاجیپور شما که همه جا سنگ تمام گذاشتی برای این نوجوانها هم قدم بردارید از شما هر چه بگویید بر میاید چون مرد کاریت وپایه کار همیشه بودید وهستید
ناشناس
۱۳۹۵/۱۱/۹ ۱۲:۱۴
0
0
واقعا باعث افتخار شهرستانه خدا حفظشون کنه
ناشناس
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ ۸:۵۴
0
0
ر وشن مربی خوبی است
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :
تبلیغ
تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 4
تبلیغ 5
تبلیغ 6
تبلیغات 6
تیلیغات 7
تبلیغات8