کد خبر:6262
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۶:۲۷
به دنبال حوادث جاده ای دیروزدرفارس،آمار کشته شدگان سوانح جاده ای امسال،به هزار و 290نفر رسید.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد یه نقل از خبرگزاری صدا وسیما، رئیس پلیس راه شمال استان گفت: دیروز درجاده های فارس یک نفر کشته و 12 نفر مجروح شدند.

سرهنگ احمد احمدی افزود:  در تصادف خودرو وانت پیکان با یک دستگاه کامیون در محور فیروز آباد به قیرو کارزین  بر اثر انحراف به چپ خودرو وانت پیکان راننده آن کشته  و یک نفر هم مجروح شد.
وی افزود:  همچنین در محور فسا به شیراز بر اثر واژگونی خودرو پژو  سه نفر مجروح شده  و در همان محور بر اثر توجه نکردن به جلو  راکب موتورسیکلت ، 3 نفر زخمی و روانه بیمارستان شدند.  
سرهنگ احمدی گفت: در محور خرم بید نیز بر اثر برخورد خودرو سواری پراید با کامیون ولوو  و توجه نکردن راننده پراید به جلو شش نفر زخمی شدند.
رئیس پلیس راهور فارس نیز در خصوص تلفات عابران پیاده شهری گفت: درشهر شیراز عابران پیاده بالاتر ازمیانگین کشوری با بیش از 47 درصد بیشترین آمار متوفیان را دارند.
تلفات جاده ای فارس به  هزار و 290 نفر رسیدسرهنگ عباسی افزود: براساس جنسیت در 10 ماه اول امسال ،بیش از 80 درصد جان باختگان در شیراز و کل استان مرد بودند.
رئیس پلیس راهور فارس گفت : تشدید اجبارموتورسواران برای استفاده از کلاه ایمنی،   تدوین برنامه جامع ویژه سه ساله برای تأمین ایستگاه های مورد نیاز اورژانس و پلیس در جاده های استان ، افزایش ایمنی جاده های استان با ساخت راه های مورد نیاز برای کاهش حوادث و افزایش برنامه های فرهنگساز در رسانه ها بخشی از مصوبات آخرین جلسه شورای ترافیک استان بود.
در ده ماهه ابتدای پارسال هزار و169 نفر در فارس براثر تصادفات درون و برون شهری جان خود را از دست داده اند.
دبیر ستاد حوادث ترافیکی دانشگاه علوم پزشکی فارس درجلسه ستاد حوادث ترافیکی دانشگاه علوم پزشکی فارس گفت:این آمار،در10ماه امسال به 1278 نفر رسیده است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس نیز گفت:آمار تلفات جاده ای 10ماهه امسال نسبت به مدت مشابه 94 نزدیک به 16 درصد افزایش داشته است.
وی گفت : در مقایسه این مدت ،درصد افزایش مصدومین نیز 7درصد بوده است.
سعید غلامزاده تصریح کرد:البته تلفات جانی درون شهری ، در مقایسه با مدت مشابه پارسال 6 درصد کاهش داشته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیزبا ابراز نگرانی از افزایش تصادفات در فارس  گفت: با راه اندازی ستاد حوادث ترافیکی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز که با حضور دستگاه های اجرایی مرتبط با حوادث و سوانح ترافیکی تشکیل شده است ، راهکارهای کاهش این آمار بررسی و تصمیماتی به منظور رسیدن به وضعیتی مناسب در این حوزه اتخاذ می شود.
ایمانیه افزود: تاکنون 161 مصوبه در راستای ارتقای ایمنی و بهبود شرایط و برطرف کردن مشکلات  ،اجرایی شده است.
وی در ادامه خواستار تامین اعتبار برای رفع نقاط آسیب پذیر در جاده ها ، تقویت و توسعه پایگاه های اورژانس و نصب دوربین های کنترل سرعت در محورهای مواصلاتی و نیز نقاط پرتردد درون شهری شد.
مدیر کل راهداری و حمل نقل جاده ای فارس نیز با اشاره به اینکه بیش از 99میلیارد تومان برای ایمن سازی جاده ها در فارس نیاز است گفت: به علت محدودیت های بودجه ای امسال حدود 7میلیارد تومان اعتبار ملی به فارس اختصاص یافته است.
سیاهپور با بیان اینکه 40درصد از تصادفات در محورهای فرعی و روستایی اتفاق افتاده است خواستار تامین اعتبار برای ایمن سازی این محورها شد. 
تلفات جاده ای فارس به  هزار و 290 نفر رسیدبنابرگزارش سایت پزشکی قانونی کشور درمقایسه تلفات جاده ای دراستانهای کشور در سال 94 و 95 از میان استان هایی که بیشترین تلفات را در آمار سالانه دارند، تهران، کرمان و خراسان رضوی، تعداد متوفیان تصادفات کاهش داشته است، اما در استان های فارس و اصفهان میزان تلفات افزایش یافته است.
تنها در نوروز 95 استان های فارس ، خراسان رضوی، اصفهان، تهران و خوزستان به ترتیب با ۹۳، ۷۴ ، ۶۶، ۶۱ و ۶۰ مورد فوتی بیشترین مرگ در پی حواث رانندگی را به خود اختصاص داده اند.
آن طور که رییس پلیس راهور ناجا در ایام نوروز ۹۵ اعلام کرد، بیشترین تعداد کشته های تصادفات نوروزی به دلیل پهناوری استان و حجم زیاد ترددها مربوط به استان فارس است.
سال ۹۴ هم تعداد کشته شده ها در تصادفات جاده ای در استان فارس بیشتر از سایر استان ها بود.
سرهنگ احمدی رئیس پلیس راهور فارس در خصوص تصادفات  دیروز جاده های فارس که منجربه  کشته شدن 1نفر و زخمی شدن 12 نفر شد ، گفت:در بررسی های کارشناسان پلیس راه، سرعت غیرمجاز، توجه نداشتن رانندگان به جلو و تغییر مسیر ناگهانی از مهمترین دلایل این تصادفات گزارش شده است.
 
نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :
تبلیغ
تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 4
تبلیغ 5
تبلیغ 6
تبلیغات 6
تیلیغات 7
تبلیغات8