کد خبر:6264
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۳:۰۱
17 هزار و 500 جلد سند مالکیت روستایی و شهری در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت در استان فارس صادر شد که این آمار مقام نخست را برای استان به ارمغان آورد.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس گفت: برای صدور بیش از 15 هزار سند در سال آینده برنامه ریزی های لازم انجام شده و تلاش می شود تداوم این روند در قانونی شدن معاملات و ایجاد انگیزه برای ماندگار شدن روستاییان و همچنین رونق کار و تلاش در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت اثر گذار باشد.

عطاالله زمانی افزود: تعهد بنیاد مسکن و ثبت اسناد و املاک برای سال جاری  صدور 16 هزار جلد سند بود در حالی که در شش ماهه اول امسال بیش از ظرفیت موجود سند صادر و هفت هزار و 330 رای نیز برای صدور اسناد جدید صادر شده است.
وی با بیان اینکه در سالهای گذشته 251 هزار جلد سند مالکیت روستایی و شهری دراستان فارس صادر شده است ، گفت: صدور اسناد مالکیت ثمرات بی شماری دارد که از جمله آن کاهش مهاجرت های روستاییان ، قانونمند کردن معاملات ، تسهیل در وثیقه گذاری و ایجاد انگیزه برای توسعه روستایی است .
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه بیش از 68 درصد خانوارهای روستایی فارس از سند مالکیت بهره مند شده اند گفت:  صدور 18 هزار جلد سند سهم استان در سال 94 بوده  که به طور کامل در سال گذشته این ظرفیت استفاده شده است .
وی با اشاره به تعامل موجود بین بنیاد مسکن و سازمان ثبت اسناد و املاک ،راه و شهرسازی و دیگر ادارات گفت: صدور این میزان سند روستایی نتیجه همین تعامل موجود است و پیش بینی می شود تا پایان سال تعداد اسناد صادر شده  افزایش چشمگیری یابد .
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس همچنین از امضای تفاهم نامه با اوقاف خبر داد و گفت : در زمینه صدور اسناد مالکیت روستایی مشکلاتی در املاک اوقافی وجود داشت که امید است با این تفاهم نامه کار به سرانجام برسد.
زمانی، اعطای سند به واحد های مسکونی روستایی را فرصتی برای ماندگارشدن روستاییان در روستاها وکاهش مهاجرت، قانونی شدن معاملات و کاهش اختلافات ملکی اعلام و اظهار کرد: به همین سبب بنیاد مسکن واگذاری اسناد مالکیت در 380 هزار واحد مسکن روستایی را در برنامه خود دارد .      
نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :
تبلیغ
تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 4
تبلیغ 5
تبلیغ 6
تبلیغات 6
تیلیغات 7
تبلیغات8