کد خبر:6322
تاریخ انتشار: ۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۴:۰۷
معاون فرهنگی ـ اجتماعی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس از تشرف یك میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از زائران نوروزی از اول تا ۴ فروردین‌ماه جاری به بقاع متبركه این استان خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد،حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمیثم حسینی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی اداره‌‌كل اوقاف و امور خیریه فارس  با اشاره به حضور گسترده زائران نوروزی در این استان گفت: از اول تا ۴ فروردین‌ماه جاری یك میلیون و یكصد هزار نفر به بقاع متبركه استان فارس مشرف شده‌اند.

وی با بیان اینكه در ایام نوروز مطابق روال هر سال طرح «آرامش بهاری» را در بقاع متبركه استان اجرا می‌كنیم، افزود:‌ امسال هفتمین سال اجرای این طرح است كه به حمد الهی هر ساله شاهد استقبال گسترده زائران نوروزی از این طرح بوده‌ایم ضمن اینكه تمام تلاش ما نیز طی این سال‌ها بر ارتقای كمی و كیفی طرح مذكور بوده است.

اجرای «آرامش بهاری»‌در ۴۶۰ نقطه فارس

حسینی با یادآوری اینكه این طرح در ۴۶۰ مكان مذهبی استان فارس اعم از بقاع متبركه، حسینیه‌ها، مساجد، تكایا و غیره از تاریخ ۲۸ اسفندماه تا ۱۴ فروردین‌ماه اجرا می‌شود، گفت: همچنین در راستای اجرای این طرح امسال موفق به برپایی ۳۰ خیمه معرفت دینی در نقاط مختلف استان فارس شده‌ایم.

اسكان ۲۶ هزار زائر نوروزی در اماكن مذهبی فارس

معاون فرهنگی اوقاف فارس با تصریح اینكه علاوه بر این‌ها ما در بقاع متبركه و اماكن مذهبی استان خدمات مختلفی را برای رفاه حال زائران نوروزی ارائه می‌دهیم، گفت: طی چند روز اخیر به دلیل بارش رحمت الهی قریب ۲۶ هزار نفر از زائران نوروزی را در حسینیه‌ها، زائرسراها و كمپ‌های خود اسكان دادیم.

هر شب بیش از ۴ هزار نفر را اسكان می‌دهیم

وی ادامه داد: ما در طول این ایام تقریباً هر شبانه روز بیش از ۴ هزار نفر از زائران و گردشگران نوروزی را در اماكن مذهبی استان فارس اسكان داده‌ایم كه این روند نیز تا پایان تعطیلات نوروزی همچنان ادامه خواهد داشت.

یادآور می‌شود، استان فارس با داشتن قریب یك هزار و ۴۰۰ بقعه متبركه، بیشترین تعداد بقاع متبركه در كشور را داراست.

منبع: ایکنا

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :
تبلیغ
تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 4
تبلیغ 5
تبلیغ 6
تبلیغات 6
تیلیغات 7
تبلیغات8