کد خبر:6491
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۶ - ۸:۵۱:۱۴
رئیس منابع طبیعی پاسارگاد:
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد از مردم خواست با توجه به شرایط موجود در عرصه های منابع طبیعی و جنگلی از روشن کردن آتش در این عرصه ها خودداری کنند.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، حسن خسروانیان  در جمع خبرنگاران، تخریب سرزمین و فرسایش خاک را یکی از چالش های اساسی و مهم امروز در مسایل منابع طبیعی و زیست محیطی کشور دانست و گفت: این چالش ها تاثیرات مخربی بر تمام اکوسیستم های طبیعی تحت مدیریت انسان دارد و امنیت اکولوژیکی و زیست محیطی جامعه را در معرض خطر قرار داده است.

وی ادامه داد: به همین سبب حفاظت از آن از ضروری ترین اقدامات به شمار می رود و یکی از عوامل اصلی باز دارنده تخریب و فرسایش خاک حفظ و افزایش پوشش گیاهی است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد خطاب به مردم و دوستداران طبیعت گفت: با توجه به شرایط موجود در عرصه ‌های منابع طبیعی و جنگلی کشور و به خصوص شهرستان پاسارگاد (وجود علوفه خشک، گرما و اکسیژن موجود در هوا) کافی است در اثر سهل انگاری یک جرقه و یا کبریتی افروخته شود واتفاقی که نباید رخ دهد، بیفتد.   خسروانیان افزود: تقاضای عاجزانه از مردم دارم تا نسبت به این موضوع توجه لازم را داشته باشند و از هرگونه روشن کردن آتش در عرصه ‌های منابع طبیعی خودداری کنند.

وی تاکید کرد: مردم عزیز لطفا به دوستان، فامیل ها، فرزندان و هر شخصی که به نوعی با طبیعت سروکار دارد توصیه کنند این سرمایه ملی متعلق به آنان است و باید در حفظ ونگهداری از آن کوشا باشند.

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :