کد خبر:6499
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۸:۵۶
امام جمعه بخش پاسارگاد:
امام جمعه بخش پاسارگاد گفت: عفاف و پاک‌دامنی شرافت یک زن مسلمان و مؤمن است که اگر همراه با حجاب و پوشش اسلامی (چادر) باشد، ارزش و جایگاه خاصی برای زنان مؤمن در جامعه اسلامی ایجاد می‌کند.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، حجت‌الاسلام محمد پردل در خطبه های نماز جمعه این هفته بخش پاسارگاد  شهر با اشاره به سرکوب خونین قیام مردم علیه کشف حجاب در مسجد گوهرشاد در سال 1314، روز عفاف و حجاب را گرامی داشت و با اشاره به آیات قرآنی و روایات اسلامی از اهمیت آن سخن گفت.

وی با اشاره به فرمایش امام راحل، حجاب را حافظ ارزش‌ها خواند و اظهار داشت: همان‌گونه که در وصیت‌نامه الهی سیاسی امام خمینی (ره) سفارش شده است، باید از انحراف از اسلام و مصالح کشور جلوگیری شود و همه بدانیم که آزادی که موجب تباهی جوانان شود از نظر عقل و شرع محکوم است.

امام جمعه بخش پاسارگاد بیان داشت: عفاف و پاک‌دامنی شرافت یک زن مسلمان و مؤمن است که اگر همراه با حجاب و پوشش اسلامی (چادر) باشد ارزش و جایگاه خاصی برای زنان مؤمن در جامعه اسلامی ایجاد می‌کند، ازاین‌رو آموزشگاه‌های علمی، مدارس و دانشگاه‌ها و نیز خانواده‌ها باید در راستای نهادینه کردن این امر بکوشند.

امام جمعه بخش پاسارگاد در ادامه با اشاره به اهمیت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر و با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری بر لزوم تلاش در راستای ترویج این سنت الهی و حمایت از آمران به‌معروف و ناهیان ازمنکر تأکید کرد.

پردل به موضوع کشف توطئه کودتای آمریکایی پادگان نوژه (کودتای نافرجام نقاب) در سال 1359 اشاره کرد و با یادآوری گوشه‌هایی از توطئه‌های متعدد دشمنان خاطرنشان کرد: به درستی که این مملکت از آن امام زمان (عج) است.

وی بیان داشت: جا دارد از زحمات بسیجی پاسدار برادر محمد فلاح به خاطر زحماتی که در این چند سال در حوزه مقاومت بسیج بخش کشیدند، تشکر کنیم و آرزوی موفقیت برای این بسیجی داریم و درضمن خدمت برادر بسیجی انقلابی و پرتلاش جناب آقای بذرافشان به خاطر انتصابشان به عنوان فرمانده جدید حوزه مقاومت بسیج بخش پاسارگاد تبریک بگویم، وی با توجه به سابقه ای طولانی و درخشانی که در  سپاه دارند امیدواریم که در کنار هم بتوانیم خدمتی به انقلاب اسلامی ایران  و ولایت داشته باشیم.

 

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :