کد خبر:6511
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷:۰۶
امام جمعه بخش پاسارگاد:
امام جمعه بخش پاسارگاد گفت: در قرآن کریم آیات فراوانی به موضوع منافقین می‌پردازد تا آنجا که سوره‌ای مستقل نیز در شرح حال آنها به نام سوره منافقون نازل شده و این مطلب بیان کننده اهمیت موضوع است.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، حجت الاسلام محمد پردل امام جمعه بخش پاسارگاد در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: در قرآن کریم آیات فراوانی به موضوع منافقین می‌پردازد تا آنجا که سوره‌ای مستقل نیز در شرح حال آنها به نام سوره منافقون نازل شده و این مطلب بیان کننده اهمیت موضوع است.

وی افزود: مساله نفاق و منافقان در اسلام از زمانى مطرح شد که پیامبر (ص) به مدینه هجرت کردند و پایه‌هاى اسلام قویتر و پیروزى آن آشکار شد، در مکه تقریبا منافقى وجود نداشت، زیرا مخالفان قدرتمند هر چه مى‌خواستند آشکارا بر ضد اسلام مى‌گفتند و انجام مى‌دادند و از کسى پروا نداشتند و نیازى به کارهاى منافقانه نبود، لذا دشمنان شکست خورده، براى ادامه برنامه‌هاى تخریبى خود تغییر چهره دادند، ظاهرا به صفوف مسلمانان پیوستند، ولى در خفا به اعمال خود ادامه مى‌دادند.

امام جمعه بخش پاسارگاد ادامه داد: از نشانه های منافقین می توان به دروغگویى صریح و آشکار، استفاده ازسوگندهای دروغین براى گمراه ساختن مردم،عدم درک واقعیات، بر اثر رها کردن آئین حق،داشتن ظاهرى آراسته و زبانى چرب،بیهودگى در جامعه و عدم انعطاف در مقابل حق، هم‌چون یک قطعه چوب خشک،بدگمانى و ترس و وحشت از هر حادثه و هر چیز به خاطر خائن بودن،حق را به باد سخریه و استهزاء گرفتن،فسق و گناه،خود را مالک همه چیز دانستن، و دیگران را محتاج به خود پنداشتن و خود را عزیز و دیگران را ذلیل، تصور کردن  اشاره کرد.

 

پردل افزود: منافقان همانها هستند كه پيوسته انتظار مي‏كشند و مراقب شما هستند اگر فتح و پيروزي نصيب شما شود، مي‏گويند آيا ما با شما نبوديم (پس ما نيز سهيم در افتخارات و غنائم هستيم!) و اگر بهره‏ اي نصيب كافران شود، مي‏گويند آيا ما شما را تشويق به مبارزه و عدم تسليم در برابر مومنان نمي‏كرديم! (پس با شما سهيم خواهيم بود!) خداوند در ميان شما در روز رستاخيز داوري مي‏كند و هرگز براي كافران نسبت به مومنان راه تسلطي قرار نداده است (نساء، ۱۴۱)

وی بیان داشت: این را همه فتنه گران و منافقین و غرب زده ها و اشرافی گران و منفعت طلبان و سلطنت طلبان داخلی و خارجی و دشمنان قسم خورده بدانند که ملت شریف ایران از نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه و امام امت رهبری عزیز دست بر نخواهند داشت وبه کوری چشم همه آنها این ملت باتمام توان وتا آخرین قطره خون از این نظام مقدس و ولایت و رهبری حمایت و دفاع خواهند کرد.

پردل اظهار داشت: آنها خیال می کنند آقای ما تنهاست مظلوم است؟؟؟ کسی را ندارد؟؟؟ نخیر خیالشان راحت نباشد خاطرشان جمع نباشد آقای ما آقا دارد صاحب دارد مولا دارد. آقای ما فدایی دارد نیرو دارد لشکر دارد  سپاه دارد بسیج دارد نیروهای مسلح دارد نیروهای هوایی و دریایی و زمینی  دارد نیروهای نظامی و انتظامی دارد  ارتش دارد ومهمتر از همه یک ملت مومن وانقلابی آماده دارد..... فقط کافی است آقا اشاره کند بعد خواهید دید که آنهایی که در سر پوک و بی مغز خود هوس ریاست و تغییر نظام را دارند چطور مثل موش تو لانشان خفه خواهند شد .

وی ادامه داد: گفتگو و تعامل باید دوطرفه باشد نباید باعث ضربه زدن به نظام شود و آرمانها واهداف نظام مقدس را از بین ببرد.

 پردل گفت: مسولین ما باید در قرارداد ها دقت کنند کلاه سرشان نرود که ضربه اش را ضرر و زیانش را مردم میبینند،بعضی از قرارداد ها واقعا  در شان جمهوری اسلامی ایران نبود مثل اف ای تی اف و سند 2030 و کرسنت.

امام جمعه بخش پاسارگاد با اشاره به قرارداد توتال که با کشور فرانسه بسته شد ه است، اضافه کرد: باید دقت شود منابع و منافع ملی به راحتی به دست بیگانگان و خارجیها نیفتد

وی گفت: هیچ خدمتی بالاتر از خدمت به محرومین نیست، دولت و مسولان  باید محرومیت زدایی کنند و توانمند سازی مناطق محروم را در اولویت قرار دهند

پردل افزود: این منطقه منطقه محروم است بعضی اتفاقات اینجا رخ م یدهد که ظلم در حق مردم است چرا مسولین به فکر امکانات و مشکلات  ونیازهای مردم پاسارگاد نیستند.

امام جمعه بخش پاسارگاد تصریح کرد:  زیر گذر ورودی پاسارگاد و درمانگاهی که چند سال پیش باید شبانه روزی می شد که هنوز هم نشده اس از جمله معضلات بخش پاسارگاد است.

وی با اشاره به  وضعیت آب آشامیدنی گفت: همچنان مشکل آب آشامینی وجود دارد.

پردل بیان داشت: در بخش پاسارگاد جایگاهی برای تفریح و استراحت مسافران و گردشگران نست و  نه شغل و نه درآمدی برای مردم  در اینجا وجود ندارد.

امام جمعه بخش پاسارگاد گفت: چند وقت پیش  در ایام ماه مبارک رمضان در جلسه ای عنوان شد بعد از ماه مبارک رمضان برنامه های شهرک صنعتی را به مردم بخش اعلام می کنیم، این بود اعلام کردنتان که تابلو شهرک را به نام سعادتشهر نصب کنید! اگر تابلو به نام سعادتشهر هست پس چرا شهرستان به نام پاسارگاد است؟ پس چرا تا قبل از این به نام پاسارگاد بود؟اگر بخشنامه بود چرا قبلا این کار را انجام ندادید؟اگر بخشنامه نیست چرا تغییرش دادید؟ این ظلم در حق مردم پاسارگاد نیست؟؟ مسولین بخش پاسارگاد  مشغول چه کاری هستند؟

وی افزود: اینجا عده‌ای فقط برعلیه ماگزارش رد می کنند، برعلیه ما جلسه نی گذارند که با ستاد نماز جمعه و امام جمعه مخالفت کنند؟؟!! مردم را از حضور در نماز جمعه منع کنند، البته اینها تعدادشان خیلی اندک است و کارشان به جایی نمی رسد وآن کسی که بخواهد به نماز جمعه بیاید، می اید  ولی کار این افراد مخالف بی تاثیر هم نیست و شما بدانید که این ها مخالف پیشرفت منطقه هستند و همه چیز را برای خود شان میخواهند و عامه مردم را نادیده می‌گیرند.

پردل ادامه داد: بنده از سازمان بازرسی و دیوان محاسبات استان وکشور درخواست دارم نسبت به پارکینگها و غرفه ها در ایام نوروز و همچنین قطع درختان ورودی پاسارگاد که نزدیک به 1300 اصله درخت نارون با قدمت حدود50 ساله بوده اقدام کنند تا برای مردم شفاف‌سازی شود که پول حاصل از این پارکینگها و غرفه‌ها و درختان کجا رفته است؟

وی بیان داشت: حالا با ستاد نماز جمعه و امام جمعه مشکل دارید به کنار! با مردم چرا مشکل دارید که به مشکلاتشان رسیدگی نمیکنید؟؟؟

امام جمعه بخش پاسارگاد با اشاره به سالروز تأسيس شوراى نگهبان قانون اساسى  در سال (1359 ه.ش)، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند شورای نگهبان نبض نظام جمهوری اسلامی ایران وضامن ادامه حیات اسلامی است .

وی گفت:اشراف هرچه بیشتر شورای نگهبان بر شرایط و اوضاع کشور زمینه ساز انجام وتحقق بهتر رسالتها و وظایف مصرح در قانون است و جا دارد به همه عزیزانمان در شورای نگهبان خدا قوت و خسته نباشید عرض کنم.

 

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :