کد خبر:6532
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸:۴۲
ر طایفه و تیره و خانواده از ایل سرافراز عرب را که بگردیم نخبگان، هنرمندان، ادیبان و انسان های ارزشمندی را خواهیم یافت که متاسفانه در ایل ناشناخته مانده اند.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، هر طایفه و تیره و خانواده از ایل سرافراز عرب را که بگردیم نخبگان، هنرمندان، ادیبان و انسان های ارزشمندی را خواهیم یافت که متاسفانه در ایل ناشناخته مانده اند. یکی از رسالت های مهم مجله ایل عرب تلاش برای شناساندن نخبگان، مفاخر و انسان های فرهیخته ایل مخصوصا به نسل جوانتر و آینده ساز ایل شکوهمند عرب می باشد.

 در این یادداشت تلاش کرده ایم به صورت مختصر یکی از خانواده های بی نظیر کشور را معرفی نماییم. خانواده پروفسور معتضدیان با پنج نخبه که چهار نفر از آنان استاد دانشگاهند، یکی از افتخارات ایل عرب و به جرأت میتوان گفت یکی از خانواده های بی نظیر در کشور می باشند.

  خانواده معتضدیان از طایفه غنی یکی از طوایف بزرگ ایل عرب و اهل منطقه سرپنیران شهرستان پاسارگاد می باشند که در حال حاضر در شیراز سکونت دارند.

پروفسور محمدحسین معتضدیان پدر خانواده متولد سال ۱۳۳۳ در طایفه غنی دارای مدرک پی اچ دی انگل شناسی و قارچ شناسی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین فوق تخصص بيولوژی مولكولی از ليورپول انگليس می باشد. ایشان همچنین دوره های تكميلی فوق تخصص خود را در بريزبن استراليا و سياتل امريكا گذرانده است. پروفسور معتضدیان استادتمام و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز است. او علاوه براین ۸ سال سکان مدیر کل خدمات آموزشی این دانشگاه را برعهده داشته است.

دکتر مطهره معتضدیان فرزند ارشد خانواده متولد سال ۶۱ دارای دکترای تخصصی پزشکی هسته ای و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد. خانم دکتر معتضدیان از نخبگان رشته خویش بوده و دوره فوق تخصصی پزشکی هسته ای خود را با رتبه دوم سپری نموده است.

دکتر آسیه معتضدیان متولد سال ۶۳ و دارای مدرک دکترای معماری از استرالیا می باشد. ایشان نیز به عنوان استاد دانشگاه در استرالیا مشغول تدریس می باشد.

دکتر علی معتضدیان سومین فرزند این خانواده متولد سال ۶۷ در ابتدا دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته میشود، سپس با اخذ پذیرش از ژاپن بدین کشور رفته و در رشته بیوتکنولوژی در آنجا مشغول تحصیل میشود. عضو جامعه علمی ایرانیان در ژاپن بین سالهای 2010 تا 2011 بوده است. سپس از دانشگاه همیلتون کانادا در مقطع فوق لیسانس پذیرش گرفته و سپس در مقطع دكتراي سلولهاي بنيادي از دانشگاه ملبورن موفق به دریافت پذیرش شده و به ملبورن استرالیا عزیمت کرده و دکترای سلولهای بنیادی را از آن دانشگاه اخذ می نماید. دکتر علی معتضدیان نیز استاد دانشگاه در استرالیا می باشد.

دکتر حمیدرضا معتضدیان آخرین فرزند خانواده متولد سال ۶۹ و در حال تحصیل در رشته دکترای دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران می باشد.

 بانو  مدینه برخوردار مادر این خانواده نخبه نیز دارای مدرک فوق لیسانس رشته علوم اجتماعی بوده و بازنشسته فرهنگی می باشد.

طنین پاسارگاد برای این خانواده افتخارآفرین ایل عرب آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون را دارد.

 

 

نظرات بینندگان
معتضدیان
۱۳۹۶/۵/۳ ۱۷:۲۳
0
0
اگر راست میگید یک گزارشی از زندگی ایل بدبختشان تهیه کنید .ایشان که 50سال پیش از اینجا رفتن .هنر رسیدن به محروم هایی هست در شهرک سرپنیران که آب خردن ندارند نه افتخار کردن به اینها .افتخار این خانواده برای همون هایی هست که در شهرک بی آب هستند نه برای شما سجاد خان زارع و مردم پاسارگاد
نصراله رضایی
۱۳۹۶/۵/۷ ۱۰:۳۸
0
0
البته ازاین خانواده محترم انتظارمیرودکه اصل ونسب خودرافراموش نکنندوتوجه خاصی متحدابه زادگاه خویش داشته باشندوبداننداین پیشرفتی که تاکنون نموده اندمرهون دعای پدرومادرومردم روستااست وبنای خیروباقیات وصالحاتی ازخودبجابگذارند
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :