کد خبر:6570
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۶:۱۹
علیرضا حاتمی در یادداشتی در خصوص شهید محسن حججی نوشت.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، علیرضا حاتمی در یادداشتی در خصوص شهید محسن حججی نوشت:

محسن جان ! وقتی خبر شهادت تو آسمان دلم را دگر بار به عطر خوش شهادت شهیدی دیگر از قبیله ی غیرت معطر کرد ، تمام دلک آشفته ام را بر قاب دیدگان خونبار خویش آویختم و به دنبال تصویری از تو گشتم. سرانجام تصویری از تو در فضای مجازی یافتم. خدای من چه می دیدم؟! فرزندی از قبیله ی یزیدیان زمان ، حرمله ای دیگر از جنس داعش ، البته با نقابی سرخ ، دستانی لرزان و چشمانی ترسان ، خنجری بر بازوی راست تو نهاده بود و به خیال خام خویش تو را اسیر کرده بود ، خوب که نگریستم دیدم که تو اسیر او نیستی ، بلکه او اسیر توست! همان گونه که من اسیر نگاه معصومانه ی تو شدم. آری من اسیر نگاه عاشورا نشان تو شدم که هیمنه ی تکفیر را در هم شکست. برق نگاه پر صلابت تو در قاب آن تصویر ، چشم های عاشق مرا اسیر قاب کرد. نگاه غیرتمند تو در قاب آن تصویر حکایت گر روایتی است عاشقانه و بی بدیل که در هیچ جای جهان سراغ چنین نگاهی را ندارم ، به جز عاشورا و حسین و کربلا و همان زینبی که تو و دیگر شهدای مدافع حرم با زبان بی زبانی در کشاکش صحنه های نبرد و در قهقهه ی مستانه ی خویش برایش سرودید که : "کلنا عباسک یا زینب" !

محسن جان! برق نگاه پر صلابت تو در کشاکش کربلائی دیگر ، تشت رسوائی داعشیان پلشت و پلید – همان ددمنشان قسی القلبی که گوئی قلب هایشان از تکه های آهن است – را از بام بلند تاریخ جهان به زیر افکند و این اشباه الرجال را رسوای خاص و عام کرد. آری محسن جان! صلابت نگاه عاشورا نشان تو هیمنه ی هرچه دشمن را شکست. رگ های گردن بریده ات اهالی قبیله ی غیرت را به شاگردی نگاه تو نشانده است ، خونشان را به جوش آورده است ، رگ های غیرتشان همچون رگ های بریده ی گردن تو متورم شده است ، خون تو روح سلحشوری تازه ای بر پیکره ی اجتماع دمیده است. همرزمان تو از پای نخواهند نشست تا دست انتقام خداوند از آستین مدافعان حرم و سروقامتان سبز پوش سپاه قدس به درآید و انتقام خون شفق گون تو را از آهن دلان پلشت و پلید داعشی بگیرند.

محسن جان! صلابت نگاه تو به ایران و هرچه ایرانی است آبروئی تازه بخشید. در آن شامگاه مبارک دوشنبه و در محضر امام رئوف امام رضا علیه السلام ، همان سرشک خون رنگی که در آرزوی در آغوش کشیدن عروس شهادت بر آرزونامه ی شهادت خویش ریختی ، شهادت نامه ات را امضاء کرد. و سرانجام با پوشیدن ردای زیبای شهادت بر اندام رشیدت در درگاه خداوند روسپید شدی و به خیل آبروداران درگاه حضرت حق پیوستی. تو از میان آتش و خون گذشتی و به بهشت جاوید رسیدی. همان گونه که تو عاشق خدا بودی ، خدا نیز بر تو عاشق شد ، تو را شهید کرد و خودش خونبهای تو شد. شهادتت مبارک.

با تقدیم احترام علیرضا حاتمی

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :