کد خبر:6583
تاریخ انتشار: ۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹:۴۳
معاون منابع طبیعی فارس در پاسارگاد:
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس گفت: طرح حفاظت مشارکتی و حامی با هدف کاهش یا حذف عوامل تخریب و مقابله با زمین خواری در استان فارس با سرعت در حال اجرا است.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس گفت: طرح حفاظت مشارکتی و حامی با هدف کاهش یا حذف عوامل تخریب و مقابله با زمین خواری در استان فارس با سرعت در حال اجرا است.

جهانبخش بهمنی در نشستی با رییس و کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد افزود: در سال‌های گذشته با توجه به تنوع قانون در واگذاری اراضی و پراکندگی آن خلاءهاي قانونی بوجود امده است.

وی ادامه داد: همچنین دستگاه‌های متولی بسیاری نیز در واگذاری اراضی دخیل بودند که با بررسی نشست ‌های تخصصی در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس و همچنین سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور در ابتدا متولی زمین‌های واگذاری مشخص شد.

معاون منابع طبیعی استان فارس گفت: پس از تعیین تکلیف اراضی که متولی آن سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف مانند اوقاف، جهادکشاورزی و... بودند پس از رفع مشکلات قانونی و میزان دقیق اراضی موجود با توجه به نسق و اسناد مربوط و مرجع قرار دادن نقشه‌های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مابقی اراضی موجود از دستگاه‌های مربوطه و اشخاص اخذ و در اختیار منابع طبیعی قرار خواهد گرفت که این روند در چند سال اخیر آغاز شده و طرح حامی با سرعت و دقت خوبی در حال اجراست.

خسرو روستایی رییس اداره مميزي اراضی منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس نیز در جریان این بازدید یکی از راهکارهای اجرایی شدن طرح حامی و تشخیص عرصه‌ های ملی و انفال از غیر را اجرای طرح کاداستر اراضی دانست که این طرح پس از بررسی اسناد و قانون‌ های مختلف در حوزه اراضی از سالیان گذشته نقشه جامعی را بدست می ‌دهد که بر طبق آن عرصه ‌های منابع ملی از غیر کاملاً مشخص شده و از آن پس مرجع تشخیص قرار خواهد گرفت.

 حسن خسروانیان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد نیز در این نشست گزارشي از وضعيت شهرستان وهمچنين موارد و مشکلات موجود شهرستان را ارایه کرد.

 

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :