کد خبر:6593
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۰:۲۹
همزمان با گرامیداشت هفته دولت گلخانه گل رز شاخه بریده با تولید سالیانه بیش از 200 هزار شاخه گل در سعادت شهر مرکز شهرستان پاسارگاد مورد بهره برداری قرارگرفت.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد به نقل از وبلاگ رویدادهای پاسارگاد، همزمان با گرامیداشت هفته دولت گلخانه گل رز شاخه بریده با تولید سالیانه بیش از 200 هزار شاخه گل در سعادت شهر مرکز شهرستان پاسارگاد مورد بهره برداری قرارگرفت.

درآیین افتتاح این گلخانه که آقایان مهندس برومندی نماینده مردم شهرستانهای مرودشت- پاسارگاد وارسنجان در مجلس شورای اسلامی - مهندس رضاییان معاون عمرانی استانداری فارس- احمدی منش فرماندار پاسارگاد وجمعی از مدیران استانداری وسازمان جهادکشاورزی فارس حضور داشتند آقای برومندی گفت: از حسن تلاش فرماندار شهرستان پاسارگاد- مدیریت جهادکشاورزی و برادران نعمت الهی که این پرژه بسیار ارزشمند را خلق کرده اند سپاسگزارم . نماینده مردم در مجلس بابیان اینکه برای حل مشکلات کشور بخصوص در حوزه اقتصادی و تولید نیازمند حضوربسیار موثر بخش خصوص در صحنه عمل هستیم گفت: ما دست کسانی که دراین شرایط اقتصادی سرمایه گذاری می کنند را می بوسیم . وی گفت: مجلس ودولت تلاش دارند تاشرایط را برای حضور قوی بخش خصوصی را فراهم کنند .
آقای برومندی گفت: دولت از کشت گلخانه ای وروشهای نوین آبیاری در بودجه حمایت جدی کرده است  ومجلس هم در بودجه توسعه وهم در بودجه سنواتی برای حمایت از چنین طرحهایی حمایت جدی کرده است .نایب رئیس کمسیون امنیت ملی مجلس بابیان اینکه بازاریابی در بخش کشاورزی وحمایت از تولید وزنجیره تولید ومصرف بسیار مهم است گفت: گامهای بسیار مهمی برداشته شده که قابل تقدیر است اما هنوز مصرف گل استان فارس از شهرستان محلات اصفهان تامین می شود و از آنجا گل به فارس فرستاده می شود که بایستی مسئولین فارس گامهای جدی در خصوص تولیدات فارس بردارندچرا که ما دراستان فارس در زمینه کشت گلخانه ای وگلهای گلخانه ای بسیار عقب هستیم وبایستی این نقیصه جبران شود.وی افزود: در حال حاضر بستر لازم وبودجه کافی در برنامه ششم توسط مجلس و دولت فراهم شده است و باید مدیران برنامه ریزی خوبی داشته باشند تا طی یکی دوسال آینده درتولید گلخانه ای وافزایش تولید در واحد سطح در گلخانه گامهای بلندتری را برداریم.
گلخانه گل شاخه بریده سعادتشهر که توسط بخش خصوصی ایجاد شده است دارای 4 سالن تولید گل در سطح 10 هزار مترمربع فعالیت می کندو پنج نوع گل رز از نوع پایه هلندی تولیدمی کند که تولیدات گلخانه مستقیما به تهران فرستاده می شود چرا که در شیراز میدان فروش گل وجود ندارد وفارس از تهران واصفهان گل وارد می کند. سرمایه گذار این گلخانه گفت: در حال حاضر باایجاد این گلخانه برای 34 نفر بصورت مستقیم ایجاد اشتغال شده است وی گفت: آب بری گلخانه یک شصتم زمین کشاورزی و اشتغال زایی آن 180 برابر زمین کشاورزی است چرا که کارگران گلخانه در طول سال و بصورت هر روز مشغول کار هستند . آقای نعمت الهی گفت: سیستم تغذیه آبیاری گلخانه گل رز بصورت قطره ای و اتوماتیک انجام می شود و همچنی پس آب و برگشت پساب به گلخانه بصورت اتوماتیک صورت می گیرد وعملا هیچگونه هدرروی آب وجود ندارد.

برای ایجاد این واحد گلخانه 3 میلیارد و دویست میلیون تومان هزینه شده که 2 میلیارد و 200 میلیون آن تسهیلات بانکی و یک میلیارد نیز آورده سرمایه گذار بوده است.

http://www.upsara.com/images/dv69_ab_va_gazresani.avi.still009.jpg

http://www.upsara.com/images/3t0y_ab_va_gazresani.avi.still012.jpg

 

http://www.upsara.com/images/eslh_ab_va_gazresani.avi.still015.jpg

http://www.upsara.com/images/5imv_ab_va_gazresani.avi.still017.jpg

http://www.upsara.com/images/zmgg_ab_va_gazresani.avi.still019.jpg

http://www.upsara.com/images/5gas_ab_va_gazresani.avi.still018.jpg

http://www.upsara.com/images/u059_ab_va_gazresani.avi.still021.jpg

http://www.upsara.com/images/bjzs_ab_va_gazresani.avi.still020.jpg

http://www.upsara.com/images/61g7_ab_va_gazresani.avi.still026.jpg

http://www.upsara.com/images/87yu_ab_va_gazresani.avi.still023.jpg

http://www.upsara.com/images/ifmp_ab_va_gazresani.avi.still025.jpg

http://www.upsara.com/images/lrec_ab_va_gazresani.avi.still028.jpg

http://www.upsara.com/images/ebts_ab_va_gazresani.avi.still047.jpg

http://www.upsara.com/images/x3az_ab_va_gazresani.avi.still030.jpg

http://www.upsara.com/images/em7g_ab_va_gazresani.avi.still036.jpg

http://www.upsara.com/images/9z0g_ab_va_gazresani.avi.still038.jpg

http://www.upsara.com/images/jegp_ab_va_gazresani.avi.still041.jpg

http://www.upsara.com/images/emrv_ab_va_gazresani.avi.still044.jpg

http://www.upsara.com/images/s4g7_ab_va_gazresani.avi.still045.jpg

 

نظرات بینندگان
قاسم خودسوز
۱۳۹۶/۶/۱۱ ۱۷:۳۱
0
0
دمت گرم بچه هییتی بازم بچه های بحال وخودجوش پاچنار ارزوی موفقیت
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :