کد خبر:6644
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸:۲۸
ضربه به سر و صورت علت اصلی مرگ درحوادث رانندگی است .
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس با بیان این که استان فارس رتبه نخست مرگ ناشی از تصادف برون‌شهری و رتبه چهارم فوتی درون‌شهری  در کشور را دارد ، گفت: در شهرستان‌های شیراز، کازرون، مرودشت، جهرم، داراب، اقلید، فیروزآباد، نورآباد، نی‌ریز و آباده پارسال هزار و ۷۶ نفر به دلیل تصادف جان خود را از دست دادند.
احمد رحمانیان با بیان اینکه حدود ۱۰ درصد از مرگ و میر ناشی از تصادفات در کشور مربوط به این استان است، ادامه داد: درحالی‌که شش درصد جمعیت کشور ساکن فارس است ۷ / ۷۴ درصد از حوادث منجر به فوت در معابر برون‌شهری و ۳ / ۲۵ درصد در معابر درون‌شهری به وقوع پیوسته است.
وی، بیشترین آمار متوفیان تصادفات را سرنشینان و راکبان موتورسیکلت و عابران پیاده اعلام کرد و افزود: مهم‌ترین علت مرگ ناشی از تصادفات ضربه به سر و صورت است.
معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس گفت: مهم‌ترین علت بروز تصادفات ، توجه نداشتن به جلو در حین رانندگی به دلیل استفاده از تلفن همراه، نقص سیستم روشنایی معابر، استفاده از سیستم صوتی در حین رانندگی، نقص فنی خودرو از ناحیه سیستم روشنایی، تخطی از سرعت مطمئن، خستگی و خواب‌آلودگی، انحراف به چپ و تغییر مسیر ناگهانی است.
وی تصریح کرد: افزایش فرهنگ رانندگی سهم بسزایی در کاهش تصادفات درون و برون‌شهری دارد.
رحمانیان ادامه داد: رانندگانی که در حالت مستی، استعمال مواد مخدر، روان‌گردان، بدون گواهینامه یا بدون گواهینامه متناسب با نوع وسیله نقلیه باشند و یا وسیله نقلیه را به سرقت برده و موجب وقوع تصادف شوند ملزم به پرداخت دیه و خسارات وارده به مصدومان هستند.

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :