کد خبر:6667
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۲:۰۱
نمایندگان شوراهای اسلامی شهر شیراز، صدرا، زرقان، لپویی، داریون، خانه زنیان و شوراهای بخش زرقان، مرکزی، ارژن با رای خود حسین جعفری را به عنوان رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز انتخاب کردند.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد به استناد ماده 10مکرر؛ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و تبصره 1 و 2 ذیل آن ماده و همچنین ماده 15 مکرر قانون، پیرو دعوت نامه شماره 5641/5845/96 مورخ 23مهرماه 96 فرمانداری شیراز مراسم انتخابات هیئت رئیسه سنی و هیئت رئیسه یکساله پنجمین دوره شورای اسلامی شهرستان شیراز با حضور فرماندار شیراز، معاون عمرانی فرمانداری، مسئول حراست فرمانداری و با حضور اعضای منتخب شورای اسلامی شهر و بخش در سالن اجتماعات فرمانداری شیراز برگزار گردید.

در این جلسه پس از توضیحات اولیه مراحل و روند برگزاری انتخابات توسط اصغر فرجی، نماینده فرماندار در امور شوراها ابتدا با مشخص نمودن دو نفر هئیت رئیسه سنی آقای عبدالرزاق موسوی به عنوان مسن ترین عضو و ابوطالب نیک اقبال به عنوان جوان ترین عضو، جلسه رسمیت یافت و نمایندگان شوراهای اسلامی شهر شیراز، صدرا، زرقان، لپویی، داریون، خانه زنیان و شوراهای بخش زرقان، مرکزی، ارژن با رای مخفی اعضای خود را انتخاب نمودند.

اعضای منتخب به شرح ذیل اعلام و صورتجلسه گردید:

حسین جعفری، رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز

سعید فرمانی، نائب رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز

عابدین بختیاری، منشی شورای اسلامی شهرستان شیراز

امیر حسین کشاورز، خزانه دار شورای اسلامی شهرستان شیراز

حسام پروازدوانی، سخنگوی شورای اسلامی شهرستان شیراز

اعضای هیئت رئیسه پنجمین شورای اسلامی شهرستان شیراز انتخاب شدندپس از انتخاب هیات رئیسه اعضای جلسه نسبت به برگزاری انتخاب بصورت مخفی نمایندگان خود را در شورای استان و هیئت حل اختلاف شهرستان مشخص نمودند که سید عبدالرزاق موسوی به عنوان نماینده شورای شهرستان در شورای استان انتخاب گردید. همچنین طبق قانون می بایست دو نفر به عنوان نمایندگان شورای شهرستان در هئیت حل اختلاف شهرستان انتخاب که پس از رای گیری مخفی آقایان عابدین بختیاری و امیر حسین کشاورز انتخاب گردیدند.

عالیشوندی فرماندار شیراز ضمن تبریک به شوراها و اعضای منتخب گفت: قانون ملاک عمل همه خدمتگزاران است و ماده 78 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور در 5 بند وظایف آن را بیان نموده است که به شرح زیر می‌باشد.

1- ارائه پیشنهادات لازم در زمینه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و عمران شهرستان به دستگاههای اجرایی ذیربط و کمیته برنامه ریزی شهرستان و شورای استان

2- نظارت برحسن اجرای تصمیمات شورای شهرستان

3- تصویب، اصلاح، تتمیم و تفریق بودجه دبیرخانه شورای شهرستان و شوراهای شهر در شهرستان به استثنای شورای شهر مرکز استان

4- هماهنگی و رسیدگی به مسائل و حل و فصل مشکلات فی مابین شوراهای شهر و بخش، در مواردی که قابل پیگیری قضایی نیست

5- نظارت بر عملکرد و فعالیتهای شوراهای بخش و شهر از جمله وظایف اصلی اعضای شورای شهرستان می باشد.

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :