کد خبر:6717
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۶ - ۸:۳۷:۱۴
گردشگری پدیده ای است کهن و باستانی، که از دیر باز در جوامع انسانی وجود داشته است و به تدریج در طی مراحل تاریخی مختلف، به موضع فنی ،اقتصادی ,اجتماعی کنونی تبدیل شده است.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، به قلم  ( امیر میری ) ،فعال گردشگری شهرستان پاسارگاد

 بررسی ها گواهی می دهد که یکی از مهمترین عوامل موثر در پیشرفت همه جانبه در کشورهایی که به امر توسعه صنعت گردشگری نائل گشته اند مواجهه عالمانه و موشکافانه با هر موضوع و جاذبه گردشگریست ،که تاثیر بسزایی در  ابعاد زندگی انسان  اعم از مادی و معنوی دارد . آنچه در این رویارویی ساختارها و بسترهای قابل اتکا را میسر می نماید چیزی نیست،جز تحقیق، پژو هش و ایجاد بستری مناسب جهت شناساندن و ایجاد فرصت های جدید گردشگری


گردشگری پدیده ای است کهن و باستانی، که از دیر باز در جوامع انسانی وجود داشته است و به تدریج در طی مراحل تاریخی مختلف، به موضع فنی ،اقتصادی ,اجتماعی کنونی تبدیل شده است.

انسان از دیرباز برای رهایی از تنهایی وسختی و نیز وابستگی های محلی و عادات و آداب رسوم یکنواخت و مکرر زندگی خود دست به سفر زده است. می توان گفت در میان انگیزه های مختلف سفر نیاز روانی بیش از همه بر انگیزاننده امواج توده های انسانی در امر سفراست.

 توریسم فرهنگ و تمدن بشریت را معرفی می کند.به روابط انسانی ،اجتماعی و فرهنگی کشورها تحکیم می بخشد.و از دشمنی  و کینه ها می پرهیزد.و به صلح جهانی می اندیشد.

 گردشگری، محیط، فرهنگ، هنر، سبک زندگی، ارتباطات، اعتقادات، سیاست، اقتصاد و نوع توسعه را در یک جامعه تحت‌تأثیر قرار داده در سطح کلان و خرد، باعث تغییر در اقتصاد، اجتماع و نگرش سیاسی جوامع می‌شود.گردشگری معادلات اقتصادی کشورها را به گونه‌ای خاص تغییر داده است.
 کشورهایی که تا چند سال پیش، آن‌ها را به‌عنوان کشورهای در حال توسعه یا توسعه نیافته می‌شناختیم، بر اساس همین صنعت جایگاه خود را در اذهان مردم، سیاست‌مداران و اقتصاد دانان دنیا تغییر داده‌اند و اکنون به ابزارهایی دست یافته‌اند و راهکارهای توسعه را در اختیار دارند.

 آمادگی جامعه برای پذیرش گردشگر هنگامی صورت می‌گیرد که مسئولان و مدیران، علاوه بر توجه به زیرساخت‌های سخت‌افزاری گردشگری در رابطه با آگاهی جامعه به‌عنوان زیرساخت نرم‌افزاری نیز به‌طور همزمان و موازی بیاندیشند.

 به این طریق جامعه منتظر ورود گردشگران برای یک تغییر ناگهانی نمی‌ماند، بلکه از قبل به آمادگی نسبی می‌رسد و در نتیجه تأثیرات منفی گردشگری کاهش می‌یابد.این موضوع اهمیت دارد که اگر ما جامعه‌مان را برای برخورد با گردشگری آماده نسازیم، آسیب‌های غیرقابل جبرانی بر پیکره فرهنگی و طبیعی جامعه وارد خواهد شد.

 امروز در پاسارگاد هیچ کس دانش گردشگری ندارد!

 کاش یه خط گردشگری بلد بودیم.

 

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :