کد خبر:6721
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۳:۴۶
پس از گذشت چندین سال از حوادث طبیعی در شهرستان پاسارگاد هنوز این شهرستان به ایستگاه هواشناسی مجهز نشده است.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد:شهرستان پاسارگاد فاقد ایستگاه هواشناسی  مطالبه عمومی در جهت  احداث ایستگاه هواشناسی شهرستان پاسارگاد.
 
پس از گذشت چندین سال از حوادث مختلف طبیعی در شهرستان پاسارگاد هنوز این  شهرستان به ایستگاه هواشناسی مجهز نشده است و همچنان مردم این خطه از استان فارس آمار دقیقی از بارش ها در شهرستان خود ندارند، ضمن اینکه برای مدیریت کردن بحران در این مواقع و برای کارشناسی  و پیش بینی در این زمینه می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.
 
 وظیفه اصلی ایستگاه‌های هواشناسی در راستای تامین اهداف ملی و بین‌المللی، «حفاظت از جان و مال مردم» در مقابل مخاطرات مرتبط با آب، هوا و اقلیم است.
 
می توان گفت شهرستان پاسارگاد تنها شهرستان استان فارس است که مجهز به ایستگاه هواشناسی نیست و شهروندان این شهر وقتی از طریق اخبار استان فارس اخبار آب و هوا را پیگیری می کنند تنها نام پاسارگاد است که در جدول هواشناسی قابل مشاهده نیست.
 
در اردیبهشت سال 93 مرتضی وصالی فرماندار وقت شهرستان در گفتگو با طنین پاسارگاد گفت: برای راه‌اندازی ایستگاه هواشناسی نیازمند تامین زمین به مساحت یک‌هکتار با عرض و طول 100 متر و در نقطه‌ای خارج از فضای کالبدی شهر با رعایت جرائم لازم برای تعریف پروژه، دریافت کد اعتباری، تخصیص اعتبار و در آینده‌ای نزدیک آغاز عملیات اجرائی ساخت و ساز هستیم.
 
وی در این راستا از شورای اسلامی سعادت‌شهر،مسولان و مردم این شهرستان خواست تا همکاری کنند تا ایستگاه هواشناسی راه اندازی شود.
 
وی در آن زمان از اخذ تصویب‌نامه تاسیس مرکز تحقیقات، اداره و ایستگاه هواشناسی و تصویب چارت سازمانی خبر داد و نبود زمین را تنها مانع راه اندازی ایستگاه دانست.
 
اما شهرستان پاسارگاد با توجه به پتانسیل کشاورزی و گردشگری که دارد، به نظر می رسد ایستگاه هوشناسی هر چه زودتر باید راه اندازی شود.
 
این درحالی است که این شهرستان در زمینه کشاورزی به عنوان پایلوت در کشور انتخاب شده است و در زمینه گردشگری هم جزء شهرستان های پر بازدید در ایام نوروز و طول سال است.
 
 با راه اندازی ایستگاه هواشناسی می توان پیش بینی های لازم را دراین زمینه داشت و کارهای پیشگیری را به موقع و به جا انجام داد و بحران احتمالی را به بهترین نحو اداره کرد.
 
ایستگاه هواشناسی سالهاست که خواست مردم و مسولان شهرستان پاسارگاد است .

 

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :