کد خبر:6726
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۱:۵۲
بااجرای تغییر الگوی کشت در شهرستان پاسارگاد:
با اجرای تغییر الگوی کشت در شهرستان پاسارگاد، 340 هکتار از اراضی این شهرستان به زیر کشت کلزا رفت.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد به نقل از وبلاگ رویدادهای پاسارگاد، تغییر الگوی کشت یکی ازراههای استفاده بهینه از آب و همچنین سوددهی بیشتربرای کشاورزان است.

درهمین راستا به منظوراستفاده بهینه از آب موجود چاههای کشاورزی وبا توجه به تحریم کشورمان در زمینه روغن خوراکی ونقش کشت هایی همچون دانه های روغنی کلزا ،در سال زراعی جاری کشاورزان شهرستان پاسارگاد بالغ بر340 هکتارازاراضی کشاورزی خودرا به زیر کشت کلزا بردند.


مدیر جهادکشاورزی شهرستان پاسارگاد بابیان اینکه کلزا محصولی است که در تناوب با گندم است وسبب پایداری درتولید بیشتر گندم می باشد گفت: کشاورزان استقبال خوبی از تغییر الگوی کشت در شهرستان کرده اند وپیش بینی می کنیم که در سال آینده این رقم به دوبرابر افزایش یابد.


رحیم هوشیار از کشت دانه های روغنی گلرنگ بصورت دیم دراین شهرستان نیز خبرداد و گفت: در سال گذشته 220 هکتار دانه روغنی گلرنگ  در مزارع از آب افتاده توسط کشاورزان بصورت دیم کشت شد که محصول قابل توجهی نیز برداشت شد وامسال در اسفندماه با 30درصد افزایش اراضی از آب افتاده به زیر کشت محصول گلرنگ بصورت دیم برده می شود که این کار به اقتصاد کشاورزان کمک خوبی خواهدکرد.

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :