کد خبر:6727
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۵:۴۲
در ادامه تجهیز اراضی کشاورزی شهرستان پاسارگادبه سیستم آبیاری نوین، 1500 هکتاردیگر از اراضی این شهرستان به سیستم آبیاری نوین مجهز می شود.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد به نقل از وبلاگ رویدادهای پاسارگاد، با توجه به بحران خشکسالی وکمبود آب کشاورزی در شهرستان پاسارگادودرراستای استفاده بهینه از آب موجود کشاورزان شهرستان پاسارگاد با کمک دولت اراضی خودرا مجهز به سیستم آبیاری نوین می کنند.


به گفته رحیم هوشیار مدیرجهادکشاورزی شهرستان پاسارگاد، اجرای سیستم آبیاری نوین از اولویت های وزارت جهادکشاورزی است ومدیریت جهاد این شهرستان با همکاری کشاورزان تاکنون بالغ بر6 هزار هکتارازاراضی کشاورزی این شهرستان را تحت پوشش آبیاری نوین قرارداده است.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پاسارگاد افزود: در سال زراعی جاری 1500 هکتار دیگر ازاراضی کشاورزی این شهرستان دردستورکارقراردارد که در حال حاضرطرح مطالعات این اراضی  واجرای آن همزمان درحال انجام است.


 هوشیار بابیان اینکه هرکشاورز که اقدام به تغییر آبیاری مزارع خود بنماید از تسهیلات بلا عوض دولت می تواند استفاده کند گفت:به ازاء هر هکتار آبیاری نواری مبلغ 7 میلیون تومان، آبیاری بارانی 5 میلیون تومان وآبیاری موضعی 3 میلیون و200 هزار تومان به آنان تسهیلات بلاعوض پرداخت می شود.


مدیر جهادکشاورزی شهرستان پاسارگادگفت: بیش از 95 درصد مزارع صیفی جات شهرستان پاسارگاد از سیستم آبیاری تحت فشار استفاده می کنند.


قابل ذکر است که شهرستان پاسارگاد دارای بیش از 21 هزار هکتاراراضی کشاورزی است که عمده محصولات این شهرستان گندم،جو،ذرت، چغندرقند،برنج، کلم، وانواع صیفی جات می باشد.

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :