کد خبر:6848
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳:۳۸
مدیر کل ثبت اسناد واملاک استان فارس گفت: در شهرستان پاسارگاد نبایستی هیچ ملکی بدون سندباشد اگر مشکلی هم وجودداشته باشد بایستی در مراجع قضایی مطرح شود.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد به نقل از وبلاگ رویدادهای پاسارگاد، احمدی منش فرماندار شهرستان پاسارگاد در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور آقای دکتر اقبال مدیر کل ثبت اسنادواملاک استان فارس تشکیل شد از افتتاح و آغاز به کار چندین طرح عمرانی- خدماتی و فرهنگی دراین شهرستان خبرداد.

او گفت: آبرسانی وگازرسانی به شهرک صنعتی پاسارگاد، ساختمان جامع سلامت سعادت شهر،طرح اشتغال زایی مصنوعات چوبی، یک واحد هزارراسی گوساله پرواری ، آبرسانی به روستاهای بخش پاسارگاد ،به سازی معابر چندین روستا وچندین طرح مخابراتی ازمهمترین طرحهایی است که دردهه فجر امسال در شهرستان پاسارگادافتتاح وبه بهره برداری می رسد.


فرماندار پاسارگاد با بیان اینکه دهه فجرفرصتی است تا مسئولین خدمات و کارهای انجام گرفته رابرای مردم بیان کنند گفت: در این دهه مسئولین بایستی خدماتی را که انجام داده اند را به مردم گزارش دهندتامردم درجریان کارهای انجام شده قرارگیرند واگر کاری هم انجام نشده علت رابرای مردم باید بگویند.


فرماندار پاسارگاد گفت: هرجا مردم را را محرم دانستیم و مسائل ومشکلاتمان رابامردم درمیان گذاشتیم شک نکنید که مردم می پذیرند.، اما هرجا مردم را محرم ندیدیم وخواستیم که درپستوها حرفهایمان رابزنیم ودرجمع مردم نباشیم قطعاًمردم قهرخواهندکرد،ناراضی خواهند شد و در آخر به اعتراض عمومی خواهند رسید.

وی خطاب به مسئولین شهرستان تصریح کرد: تکریم مردم را در سرلوحه کارخودقراردهیدوهرسال باید کاری کنید که درصد اعتماد مردم به نظام بیشترشودنه کاری کنیم که از اعتمادمردم کاسته شود.


دراین جلسه دکتر اقبال مدیر کل ثبت اسناد واملاک استان فارس که برای تودیع ومعارفه ئیس اداره ثبت واسنادرسمی شهرستان پاسارگاد به سعادت شهر آمده بود گفت: در شهرستان پاسارگاد نبایستی هیچ ملکی بدون سندباشد اگر مشکلی هم وجودداشته باشد بایستی در مراجع قضایی مطرح شود.


مدیر کل ثبت واسنادواملاک استان فارس بابیان اینکه متاسفانه در استان فارس 35 درصد املاک دولتی دارای سند هستند و65 درصد فاقد سند می باشند گفت: این اموال واملاک همه از بیت المال می باشد اگراملاک ادارات وارگانهای دولتی فاقد سندباشند فرصتی فراهم می شود تا به این اموال دست درازی شود.


آقای اقبال از فروش ملکهای یک اداره در استان فارس که توسط یکی از کارمندان آن اداره که نماینده حقوقی آن اداره نیز بوده پرده برداشت وگفت: متاسفانه دریکی از اداره های شهرستان استان یکی از کارمندان آن که نماینده حقوقی آن اداره نیز بوده اقدام به فروش زمینهای آن اداره به بیست وپنج معلم کرده است . وی افزود نامبرده برای این زمینها نیز سند هم گرفته ودرحال حاضر پرونده این زمینخواری در یکی از مراجع قضایی در دست بررسی است وباعث شده همه مسئولین زیرسوال بروند.

اقبال گفت: نبایستی با سهل انگاری زمینه وقوع جرم را بوجود آورد.

وی خطاب به مسئولین گفت: بیایید برای یک بار هم که شده در بحث مستند سازی املاکمان دقت داشته باشیم واقدام کنیم وجلو این بحث شوم زمین خواری را بگیریم.


مدیرکل ثبت اسنادواملاک استان افزود: در حال حاضر 70 درصد پرونده های حقوقی استان فقط بحث مالکیت زمین است.

وی افزود: اداره ها وارگانهایی همچون بنیادمسکن- مسکن وشهرسازی ودیگردستگاهها که متولی صدور سنداملاک مردم هستند همکاری کنندودر جهت بحث سند املاک مردم اقدام کنند چرا که باصدورسند ارزش املاک مردم بالا می رود وهم امنیت حقوقی ایجادمی شود.


 اقبال گفت: در حال حاضر باتوجه به پایلوت بودن استان فارس در جهت ثبت شرکتها وکمک به سرمایه گزاران جهت سرمایه گزاری دفاتر اسناد رسمی ما ظرف 24 تا 48 ساعت اقدام به ثبت شرکتها می کنندوچنانچه تاخیری دراین مورد بوجود آید شخصا به خودم تماس گرفته شودوی گفت: دیگر زمان پشت میز نشینی تمام شده است.


او ادامه داد: سردفتران ما حق ثبت ازدواج دائم رادارندودرحال حاضر جهت پیشگیری از وقوع جرم که یکی از انها ازدواجهای موقت است که این ازدواجهای موقت یکی از بلاهای حقوقی است که متاسفانه به خاطر عدم ثبت رسمی اتفاقاتی می افتد وبنیان  خانواده هارا متزلزل می کند که این مسئله در حال پیگیری در قوه قضاییه است.


در پایان این جلسه آقای حشمت مردانه به عنوان رئیس اداره ثبت اسنادواملاک شهرستان پاسارگاد معرفی واز خدمات آقای احمدی رئیس پیشین این اداره قدردانی شد.


 مردانه پیش از این رئیس اداره دفتر اسناد رسمی ارسنجان بوده است . همچنین آقای احمدی به سمت کارشناس امور اسناد سردفترداران ثیت اسنادواملاک استان منصوب شد.

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :