کد خبر:6857
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۵۹:۴۰
نخستین قطار گردشگری مثلث طلایی این هفته وارد شیراز می‌شود.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق شیراز بیان کرد: این قطار گردشگری با ۱۶۰ مسافر به استان فارس و شهر شیراز و سپس استان‌های اصفهان و یزد سفر می‌کند و به تهران باز می‌گردند.
اصغر ظریفکارفرد افزود: این قطار گردشگری ۱۹ بهمن وارد ایستگاه سعادت شهر استان فارس می‌شود و پس از بازدید از اماکن تاریخی و مجموعه‌های تخت جمشید، نقش رستم و پاسارگاد، عصر همان روز وارد شهر شیراز می‌شوند.
وی اظهارداشت: زمان بازگشت این قطار شامگاه جمعه ۲۰ بهمن از ایستگاه شیراز به استان اصفهان می رود و در مدت حضور گردشگران در شیراز برنامه بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی این شهر برای آن‌ها پیش بینی شده است.
ظریفکارفرد با بیان اینکه این قطار در استان‌های دیگر یک روز و در شیراز دو روز اقامت دارد اضافه کرد: مراسم ویژه‌ای برای مسافران نخستین قطار گردشگری مثلث طلایی با همکاری اداره کل راه آهن استان فارس و اتاق شیراز تدارک دیده شده است.
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق شیراز با اشاره به مثلث طلایی گردشگری ایران شامل سه استان فارس، اصفهان و یزد ادامه داد: برند سازی یکی از بخش‌های حائز اهمیت در بخش گردشگری است که بخش دولتی و خصوصی این سه استان اهتمام ویژه‌ای برای اجرای این طرح در هر سه استان دارند.
وی با بیان اینکه پیشنهاد طرح مثلث طلایی گردشگری ایران در اتاق شیراز مطرح و با حضور سه استان تشکیل شد افزود: طرح مثلث طلایی گردشگری ایران را در اتاق‌های بازرگانی استان‌های فارس، اصفهان و یزد در حال پیگیری است که اجرای این طرح اقدامی موثر در جهت توسعه صنعت گردشگری، رشد اقتصادی و منافع مردم هر سه استان است.
ظریفکارفرد عنوان داشت: دبیرخانه این طرح هر سال در یکی از شهر‌های مثلث طلایی برپا می‌شود که سال گذشته در شیراز و امسال در اصفهان برپاست.
مدیر کل راه آهن استان فارس گفت: طرح مثلث طلایی گردشگری ایران در سه استان فارس، اصفهان و یزد می‌تواند تحول بزرگی در حوزه گردشگری سه استان ایجاد کند.
غلامحسین ولدی بیان کرد: تحقق طرح مثلث طلایی و رونق گردشگری ریلی در استان فارس از اهداف راه آهن استان فارس است و حضور نخستین قطار گردشگری مثلث طلایی اقدام مهمی در این زمینه در استان است.
وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم طرح گردشگری مثلث طلایی با استفاده از خطوط ریلی را بین استان‌های اصفهان، یزد و فارس را تا سال آینده در استان فارس فعال کنیم.

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :