کد خبر:6858
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰:۴۶
با راه اندازی مرکز درمان ناباروری در بیمارستان حضرت زینب شیراز، امکان کاشت جنین یا IVF با تعرفه دولتی برای کمک به زوج‌های نابارور امکان پذیر شد.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، ییس بیمارستان حضرت زینب با اشاره به هزینه بالای کاشت جنین در مراکز غیردولتی گفت: این خدمت درمانی به عنوان یکی از محور‌های طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان حضرت زینب با حدود ۳ میلیون تومان هزینه ارائه می‌شود. دکتر عالمتاج صمصامی گفت: در این طرح زوج‌هایی که تاکنون صاحب فرزند نشده اند و سن مادر نیز کمتر از ۴۰ سال باشد، هزینه کاشت جنین را با تعرفه دولتی معادل ۱۵ درصد از این هزینه ۳ میلیون تومانی پرداخت می‌کنند و مابقی هزینه توسط دولت تامین می‌شود.
وی با بیان اینکه مبلغ پرداختی شامل هزینه‌های اتاق عمل، انتقال و فریز جنین است ، افزود: هزینه ویزیت، آزمایش، سونوگرافی و دارو‌ها برعهده بیمار است که در بیمارستان حضرت زینب این هزینه‌ها نیز برای مراجعه کنندگان با تعرفه دولتی محاسبه می‌شود.
مدیر گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: در حال حاضر ۱۲ درصد از زوج‌های ایرانی با مشکل ناباروری مواجه هستند که این آمار ۳ درصد کمتر از میانگین جهانی است.
دکتر محمد ابراهیم پارسانژاد با اشاره به پیشتاز بودن دانشگاه علوم پزشکی شیراز در درمان ناباروری، افزود: مرکز درمان ناباروری این دانشگاه در سال ۱۳۷۱ در بیمارستان زینیه راه اندازی و در سال ۱۳۸۶ به بیمارستان مادر و کودک غدیر منتقل شد.
وی افزود: از آنجا که همزمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت، باید خدمات ناباروری با تعرفه دولتی در یکی از بیمارستان‌های دولتی شیراز ارائه می‌شد، این مرکز مجددا از بیمارستان مادر و کودک غدیر به بیمارستان حضرت زینب منتقل شد.
دکتر پارسانژاد با بیان اینکه هنوز بخشی از تجهیزات آموزشی – درمانی، جنین، اسپرم و تخمک‌های فریز شده از بیمارستان مادروکودک غدیر به بیمارستان حضرت زینب منتقل نشده است، افزود: با توجه به اینکه جنین‌های فریز شده در دمای حدود منفی ۱۰۰ نگهداری می‌شوند، انتقال آن‌ها نیازمند رعایت شرایط و نکات ویژه‌ای است که باید با همکاری مسئولان ذیربط در دانشگاه علوم پزشکی شیراز امکان جابجایی آن‌ فراهم شود.

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :