کد خبر:6912
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲:۲۸
طرح کتابخانه گردی در کتابخانه شهید خبازی سعادت شهر همزمان با سراسر کشور اجرا می شود.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پاسارگاد گفت: در ۱۷ اسفند ماه مصادف باسالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور،  کتابخانه شهید خبازی سعادت شهر آماده پذیرایی از علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در طرح کتابخانه گردی هستند.

 شیروانی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پاسارگاد با اشاره به ۱۷اسفند ماه سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی گفت: طرح کتابخانه‌گردی امسال برای اولین بار روز پنجشنبه ۱۷ اسفندماه، مصادف با شب میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در سراسر کشور برگزار می شود و به همین منظور از شهرستان پاسارگاد کتابخانه  شهید خبازی سعادت شهر همزمان با 37 کتابخانه در استان میزبان مردم ومسئولان سراسر شهرستان خواهند بود.

شیروانی اظهار کرد: کتاب باید در سطح جامعه با عنوان یک موضوع اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

 وی با بیان اینکه در این زمینه نیازمند توجه همه دستگاه هستیم، افزود: ترویج کتاب و کتابخوانی تنها نباید محدود به یک قشر خاصی بوده بلکه باید تمایل به کتاب و کتابخوانی در میان آحاد جامعه اشاعه شود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پاسارگاد باتأکید براینکه موضوع کتاب و کتابخوانی باید موضوع همه محافل عمومی، خصوصی، رسانه ای، اداری شود، گفت: اگر به دنبال وقوع اتفاقات مثبت برای حوزه کتاب و کتابخانه ها هستیم باید تلاش کنیم کتابخوانی به یک گفتمان تبدیل شود.

وی گفت هدف از اجرای طرح  کتابخانه گردی افزایش آشنایی عموم مردم با محیط کتابخانه‌ی عمومی، فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه‌‌های عمومی است.

وی تصریح کرد: در این روز همه کسانی که علاقه‌مند به عضویت در کتابخانه‌ها باشند، کارت عضویت رایگان کتابخانه را دریافت خواهند کرد.


شیروانی در ادامه با اشاره به اینکه موضوع کتابخانه‌گردی از عوامل تاثیر گذار در افزایش آشنایی مردم با خدمات کتابخانه‌ها خواهد شد، تصریح کرد: از جمله سیاستهای نهاد کتابخانه‌های عمومی تبیین برنامه‌هایی است که به شناساندن کتابخانه‌ها به عموم مردم کمک ‌کند؛ از جمله همین برنامه‌ها برگزاری کتابخانه‌گردی است که امسال با برگزاری این طرح، در سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی علاوه بر همکاران، مسئولین و شهروندان نیز در این آئین حضورخواهند یافت.

 

در پایان رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پاسارگاد براساس ابلاغیه ارسال شده از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور از فرماندار فهیم و امام جمعه محترم،  و مسئولین شهرستان به همراه پرسنل اداره واعضای شورای های اسلامی شهر و روستا، شهرداران  محترم و مردم شریف شهرستان پاسارگاد دعوت نمود تا  جهت انس و آشتی با کتاب  و آشنایی با خدمات کتابخانه ای  در کتابخانه شهید خبازی سعادتشهر حضور بهم رسانند.

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :