کد خبر:6914
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵:۴۶
600 کیلوگرم محصول غیر بهداشتی در شهرستان پاسارگاد معدوم و 21658 کیلوگرم نیز توقیف شد.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، 600 کیلوگرم محصول غیر بهداشتی در شهرستان پاسارگاد معدوم و 21658 کیلوگرم نیز توقیف شد.


به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاسارگاد:در 150 بازرسی انجام شده از صنایع تولیدی شهرستان پاسارگاد در سال 96 که توسط واحد نظارت برغذا و دارو انجام شد مقدار 600 کیلوگرم محصولات و مواد اولیه غیر بهداشتی ضبط و معدوم شد و مقدار 21658 کیلوگرم از محصولات،به دلایل متفاوت توقیف شده و جهت تصمیم گیری پیرامون قابلیت مصرف به مراجع قانونی ذی صلاح ارجاع شده است.

 بهادری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاسارگاد ضمن تشکر و قدردانی از واحد نظارت بر غذاو دارو گفت: نظارت موثر و دوره ای بر واحدهای تولیدی شهرستان باعث ارتقاء سطح بهداشتی و ایمنی محصولات می شودوکوچکترین عدم انطباق بهداشتی که به سلامت مردم آسیب رسان باشد را پیگیری می کنیم و در صورت عدم اصلاح، برابر قانون با واحد تولیدی و محصول توقیفی برخورد می شود.

وی افزود: در سال جاری هشت بازرسی از صنایع را به اتفاق واحد نظارت بر غذا و دارو انجام داده ایم که دو حکم قضایی قطعی دریافت و اجرا شد.


 رضایی مسئول واحد نظارت بر غذا و دارو گفت : از مجموع بازرسی های انجام شده 10 بازرسی در ساعت غیر اداری و روز تعطیل  انجام شده است و بالغ بر 36 نمونه برداری از سطح عرضه و‌ با خریداری محصولات انجام شده و ۸۰ قلم نمونه برداری از واحدهای تولیدی صورت پذیرفته است.در مجموع 9 پرونده تخلف به اداره تعزیرات و دو پرونده به دادگاه ارجاع داده شد.

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :