کد خبر:6918
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱:۴۰
همزمان باسراسرکشور
ایرانیان نیکوکار در برابر نیازها، مشکلات و گرفتاری‌های هموطنان خود نه تنها احساس بی‌تفاوتی نمی‌کنند، بلکه برخود لازم می‌دانند که در اینگونه موارد به یاری آنها بشتابند.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد به نقل از وبلاگ رویدادهای پاسارگاد، جشن نیکوکاری رویدادی است که هر ساله در نیمه دوم اسفندماه و در آستانه سال نو، با هدف نهادینه کردن سنت حسنه احسان و نیکوکاری، بسیج منابع عمومی کشور در تأمین مایحتاج خانواده‌های نیازمند و کمک به تحکیم بنیان خانواده‌های محرومان با جمع‌آوری هدایا و کمک‌های مردمی و سپس توزیع آنها در میان محرومان کشورمان اجرا می‌شود.


ایرانیان نیکوکار در برابر نیازها، مشکلات و گرفتاری‌های هموطنان خود نه تنها احساس بی‌تفاوتی نمی‌کنند، بلکه برخود لازم می‌دانند که در اینگونه موارد به یاری آنها بشتابند. همه ساله در آستانه حلول بهار رسم بر این است که مردم علاوه بر تغییر و تحول در وضع زندگی و ظواهر خود و خانه تکانی و خرید میوه و شیرینی و تهیه لباس و پوشاک نو برای خود و فرزندان، رسیدگی به امور محرومان و مستضعفان که از توانایی مالی لازم برای اینگونه امور را ندارند فراموش نکرده و آنها را در شادی خود شریک می‌کنند.


این رویداد ملی با همکاری صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و کمیته امداد امام با نام «جشن نیکوکاری» برگزار می‌گردد و کمیته امداد امام پس از جمع‌آوری هدایای مردمی اعم از وجوه نقدی و کالایی اقدام به توزیع آنها در بین محرومان در اسرع وقت می‌نماید.


پیش از ظهر امروز زنگ نیکوکاری همزمان باسراسر کشوردر مدارس شهرستان پاسارگاد نواخته شد ودانش آموزان کمکهای نقدی خودرا به صندوق های کمیته حضرت امام مستقردرمدارس ریختند.
به همین منظور زنگ نیکوکاری با حضور جمعی از مسئولین شهرستان پاسارگاد در هنرستان دخترانه سمیه سعادت شهر نواخته شد.

دراین مراسم آقایان رحیمی رئیس اداره آموزش وپروروش وعلوی رئیس کمیته امداد امام خمینین در خصوص کمک به نیازمندان واثرات معنوی این کاربزرگ معنوی مطالب بیان داشتند.


دراین مراسم یکی از دانش آموزان دلنوشته ای را قرائت کرد که از سوی رئیس اداره آموزش وپرورش هدیه ای نقدی اهدا شد که این دانش آموز هدیه خودرا به دانش آموزان نیازمند اهدا کرد.


دراین مراسم مسئولین شرکت کننده درمراسم، مربیان این هنرستان ودانش آموزان هدایای خودرا به صندوق کمیته امداد امام خمینی ریختند.

 

نظرات بینندگان
نصراله رضایی
۱۳۹۶/۱۲/۱۷ ۱۹:۳۶
0
0
خداوندانشااله به همه نیکوکاران ومجریان ودست اندرکاران این برنامه واین عمل خداپسندانه اجردنیا واخرت عنایت فرماید
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :