کد خبر:6938
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸:۳۹
با توجه به افزایش روزافزون بیماران مبتلا به نارسایی مزمن کلیوی، افزایش دانش مردم برای پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر به عنوان علت اصلی ایجاد نارسایی کلیوی، ضروری است.
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، رئیس اداره بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: حدود ۱۸۰۰ نفر از خدمات همودیالیز و دیالیز صفاقی در استان فارس استفاده می‌کنند. داوود حدادی با بیان اینکه کنترل فشارخون، انجام آزمایش‌های دوره‌ای، اصلاح الگوی تغذیه و قطع مواد غذایی زیان آور و ورزش، اهمیت ویژه‌ای دارد، افزود: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه‌ها، اداره بیماران خاص معاونت درمان دانشگاه با رایزنی و ایجاد تعامل سازنده، اقدام به توسعه بخش دیالیز و افزایش تعداد قابل توجهی تخت در بخش خصوصی، خیریه و دولتی غیر دانشگاهی کرده و تمام خدمات دیالیز به صورت رایگان به بیماران ارایه می‌شود.
وی گفت: بیش از  هزار و ۶۰۰ بیمار همودیالیز و بیش از ۲۰۰ بیمار دیالیز صفاقی، زیر پوشش این اداره هستند؛ بیان کرد: در صورت بروز مشکل نارسایی مزمن کلیوی، دیالیز صفاقی به عنوان یکی از راه‌های جایگزین کلیوی از موارد قابل توجه است.

رئیس اداره بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: سادگی انجام دیالیز صفاقی، مزایای مختلف برای بیمار نظیر کنترل بهتر فشار خون و تنظیم دیالیز با برنامه روزانه بیمار، در این زمینه قابل ذکر است و بیماران می‌توانند در زمینه انتخاب روش مناسب جایگزین کلیه، با نفرولوژیست خود مشورت کنند.

حدادی گفت: انجام عمل پیوند کلیه برای حدود ۳۳۳ بیمار در سال ۹۵ و ۱۵۳ بیمار در شش ماهه نخست سال ۹۶، از دیگر خدمات ارائه شده به این بیماران، به همت دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :