کد خبر:6956
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳:۳۲
سهم شهر سعادت شهر از این همه مسافر چه میزان بوده؟آیا صرفا چند اتاق کرایه ای امام زاده کافی بود برای کسب درآمد از این دریای درآمد بی کران؟
پایگاه تحلیلی خبری طنین پاسارگاد:

به گزارش طنین پاسارگاد، پیمان فتحی در #طنین_پاسارگاد نوشت: هرساله به مناسبت های گوناگون شهرستان پاسارگاد میزبان میهمانان زیادی است که از راهای دور و یا برخی از دیگر کشورها برای بازدید از مراکز تاریخی این شهرستان به بخش پاسارگاد می آیند.

#پز_عالی_جیب_خالی_سهم_پاسارگاد

با اینکه مدام از رونق کشاورزی به سرعت کاسته می شود به همان اندازه صنعت توریسم شدت میگیرد و بازار آن داغتر می شود.

مسافرانی که از آنسوی کشور به این نقطه می آیند صرفا برای تجدید روحیه،لذت بردن از عناصر تاریخی و یا به قول قدیمی ها برای جیب تکانی آمده اند، پس بهترین زمان برای کسب درآمد قشر کاسب از این پنانسیل پایدار می باشد.

اما سهم ما تا بحال این بوده است که فقط هرکجا رفتیم با افتخار بگوییم من بچه شهرستان پاسارگادم.

و بعد با کوچکترین اشاره انگار یک حباب بزرگ توخالی....

سهم شهر سعادت شهر از این همه مسافر چه میزان بوده؟آیا صرفا چند اتاق کرایه ای امام زاده کافی بود برای کسب درآمد از این دریای درآمد بی کران؟

کسی از متولیان امر نخواست در فرصت کوتاه شق القمر کنند اما به راحتی می توانستند با برپایی چادر های موقت و تبدیل یک اسکان ویژه برای یک اداره مانند شهرداری درآمدی زیاد کسب کرد.

آیا تابلو یا بنرهای خوش آمد فقط برای این شهر کافی بود؟یعنی سرجمع سه بنر و تابلویی که کمتر از یک میلیون تومان برای هزینه زیرساخت راهنمای اسکان کفایت می کرد؟

بیایید خودمان را به خواب نزنیم.

خیلی راحت می شد با بستن یک دوربرگردان از پاسارگاد مسافرینی که تمایل به سوختگیری داشتند را به طرف شهر راهنمایی کنند و به این بهانه خیابانهای ما هم رنگ سفرهای نوروری را به خود می دیدند.

چقدر راحت شهرداری و آموزش و پرورش می توانستند یکی از مدارس را قطب گردشگری کنند و شهروندان محصولات خوراکی بومی زیر نظر اداره بهداشت را به مسافران عرضه کنند.
چند قالی دستباف را نتوانستیم به راحتی بفروشیم.

چقدر مغازه ها می توانستند خالی نمانند.

بهتر است اداره ها پس از نوروز  بیلان کاری خود را در رابطه با جذب میهمان و مسافر نوروزی در این شهر بیان کنند.

اصل #حقوق_شهروندی مطلع کردن شهروندان از عملکرد هر اداره ای می باشد.

‼️بیایید سه هیچ به نوروز نبازیم.

نظرات بینندگان
نظر شما
نام : ایمیل :
* نظر :